1. SPIDER'S WEB
  2. Foto
  3. Tech

Dlaczego nowoczesne aparaty tyle kosztują? Zobacz co kryją pod obudową

Dlaczego nowoczesne aparaty tyle kosztują? Zobacz co kryją pod obudową
112 interakcji
dołącz do dyskusji

Jeżeli myślisz, że nowoczesny aparat składa się tylko z matrycy, migawki i plastiku, po poniższych zdjęciach będziesz mocno zaskoczony.

Sony A7R jest jedną z gorętszych fotograficznych premier ostatnich miesięcy. Aparat to jedna z najlepszych na świecie konstrukcji pełnoklatkowych, czyli innymi słowy – jest to jeden z najlepszych współczesnych aparatów.

sony a7r 1

Sony A7R jest przykładem czystego konstrukcyjnego geniuszu. Wielu zastanawiało się jak firmie Sony udało zmieścić się tak zaawansowane podzespoły w malutkim korpusie bezlusterkowca. Takie pytanie stawiali sobie m.in. twórcy serwisu Lensrental.com. Postanowili oni jednak znaleźć odpowiedź. Panowie dosłownie rozebrali cały aparat, a efekt tej operacji pieczołowicie sfotografowali.

Co się okazało? Konstruktorom Sony udało się wykorzystać każdy wolny element obudowy. Mamy tu przykład skrajnej miniaturyzacji. Aparat jest zaprojektowany bardzo elegancko. Jak zauważają autorzy serwisu, wszystkie taśmy mają minimalną możliwą długość i nic się nie plącze.  Takie wykonanie to rzadkość.

Ciekawostka: w aparacie występuje tylko 29 śrubek, w trzech różnych rozmiarach. W typowej lustrzance śrubek jest ok. 120 i mają one 11 różnych rozmiarów.

sony a7r 2
sony a7r 3
sony a7r 4
sony a7r 5
sony a7r 6
sony a7r 7
sony a7r 8
sony a7r 9
sony a7r 10
sony a7r 11
sony a7r 12