Foto  / Artykuł

Rewelacyjny teledysk na miarę naszych czasów. W groteskowy sposób ukazuje smutną rzeczywistość

Od dawna w mediach panuje nagonka na Photoshop i ekstremalną obróbkę zdjęć, tworzącą wyidealizowany, nierzeczywisty obraz gwiazd. Mimo to, mało kto potrafi się przyznać, że w rzeczywistości wygląda inaczej niż na zdjęciach. Zobacz niecodzienny teledysk Boggie - Nouveau Parfum, w którym piosenkarka w ironiczny sposób podchodzi do tego tematu.

Artystka Boggie jest Węgierką śpiewającą w swoim ojczystym języku oraz po francusku. Jej nowy teledysk świetnie wpisuje się w dyskusję o Photoshopie, obróbce i o tym co wolno, a czego nie. Na klipie widać cyfrowe przeobrażenie autorki od naturalnej dziewczyny bez makijażu, po „wyszopowaną” do granic możliwości wersję samej siebie.

boggie - photoshop

W teledysku użyto fikcyjnego programu, który imituje współczesne programy do obróbki. Widać, krok po kroku, jak grafik „na żywo” poprawia wygląd piosenkarki. Z każdą chwilą grafik „szaleje” coraz bardziej – od poprawy tonów skóry przechodzi do wymiany całej fryzury. Całość wygląda na tyle realistycznie, że naprawdę można uwierzyć w istnienie takiego programu do obróbki.

BOGGIE - NOUVEAU PARFUM (official music video) from THE SOUP on Vimeo.

Sama piosenka także wpada w ucho. Artystkę Boggie znajdziesz na Facebooku, oraz na jej oficjalnej stronie.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst