Foto  / Lokowanie produktu

7 aplikacji foto na 7 dni tygodnia: Nokia Kreatywne Studio

Nokia Kreatywne Studio jest jedną z ciekawszych aplikacji fotograficznych na system Windows Phone. Umożliwia ona kreatywną edycję zdjęć, m. in. poprzez nakładanie filtrów, robienie kolaży, ale także poprzez edycję ostrości i kolorów.

Nokia Kreatywne Studio stawia na prostotę interfejsu i obsługi. Nie ma tu bardzo zaawansowanych opcji edycji obrazu, ale z drugiej strony aplikacja ma wszystko, czego mobilny fotograf mógłby potrzebować.

Tak jak we wszystkich fotograficznych aplikacjach Nokii, przy pierwszym uruchomieniu naszym oczom ukazuje się samouczek, który przybliża możliwości aplikacji.

[gallery link="file" ids="160716,160717,160718"]

Główny ekran aplikacji to siatka ostatnich zdjęć z aparatu. Oczywiście możemy zmienić folder np. na zapisane obrazy, lub którykolwiek folder z chmury Skydrive. Po wybraniu zdjęcia dostajemy możliwość nałożenia na niego kolorowego filtra artystycznego. Możemy na tam zakończyć i zapisać zdjęcie, ale aplikacja umożliwia także przejście do zaawansowanych opcji edycji, gdzie zaczyna się cała zabawa.

[gallery link="file" columns="2" ids="160720,160721"]

Po wybraniu opcji edycji dostajemy dostęp do nowego menu. Cztery ekrany przewijane na boki to:

  • Rozmycie (w ramach którego sami możemy rysować na zdjęciu obszary ostre i rozmyte, lub ustawić kołowy gradient ostrości, znany np. z Instagramu)
  • Baw się (możemy tu uwydatnić jeden kolor na zdjęciu lub stworzyć kolaż z wybranych fotografii)
  • Popraw (dostępne opcje edycji na tym ekranie to: balans kolorów, jasność, wyrazistość i żywe kolory. Sterujemy nimi poprzez przesuwanie suwaka)
  • Napraw (możemy tutaj przyciąć i obrócić zdjęcie lub usunąć niechciany efekt czerwonych oczu)

[gallery link="file" columns="4" ids="160723,160724,160725,160726"]

Wszystkie opcje edycji są bardzo intuicyjne. Efekty naprawdę mogą się podobać, szczególnie, że nad większością z nich mamy dużą kontrolę.

Balansem kolorów, jasnością, wyrazistością i podbiciem kolorów sterujemy poprzez suwanie suwaka, co na pewno znają wszyscy fotografowie z desktopowych programów do edycji.

Podoba mi się także konsekwentna realizacja stylu aplikacji. Jest ona spójna z pozostałymi aplikacjami fotograficznymi Nokii, a także z całym systemem Windows Phone. Każdy użytkownik smartfonowego Windowsa poczuje się jak w domu. Zdjęcia po edycji można zapisać, po czym udostępnić je dalej, tak samo jak standardowe zdjęcia wykonane aparatem.

Polecam przetestowanie tej aplikacji. Może się okazać, że do edycji zdjęć nie będziesz potrzebował niczego innego. Poniżej kilka przykładów zdjęć edytowanych w aplikacji Nokia Kreatywne Studio.

Nokia Kreatywne Studio 10
Kolaż
Nokia Kreatywne Studio 11
Filtr kolorystyczny
Nokia Kreatywne Studio 12
Ostrość na obiekt

Aplikację Nokia Kreatywne Studio pobierzesz ze sklepu Windows Phone Store.

Wpis powstał we współpracy z firmą Nokia, partnerem Spider’s Web.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst