1. Spider's Web
  2. Technologie

Najciekawsze znaleziska na Wykopie - przegląd Spider's Web #1

Lokowanie produktu

Bez wątpienia Wykop można określić mianem hitu polskiego Internetu. Mimo mocnej, anglojęzycznej konkurencji w postaci Digga i Reddita Wykop przyciąga olbrzymią liczbę użytkowników, którzy każdego miesiąca dodają tysiące interesujących materiałów. Przygotowałem subiektywny zbiór najciekawszych znalezisk z tego tygodnia.

12.01.2014
19:28
Najciekawsze znaleziska na Wykopie – przegląd Spider’s Web #1

Spisywanie przebiegu przy przeglądzie nie powstrzyma oszustów

Pojawił się ostatnio pomysł, aby podczas wykonywania przeglądu pojazdu dopuszczonego do ruchu spisywać przebieg. Taki monitoring stanu licznika miałby zagwarantować, że w przyszłosći właściciel nie zdecyduje się na jego przekręcenie np. przed sprzedażą pojazdu.

Pomysł początkowo został nawet optymistycznie przyjęty, ale okazało się, że wielu specjalistów nie wierzy w jego skuteczność.

wykop licznik

Świetnie proceder cofania liczników opisał stanson - jeden w wykopowiczów:

Znalezisko tutaj.

Amerykanie nagrodzili heroiczny czyn polskiego żołnierza

wykop medal

W Afganistanie doszło do wypadku amerykańskiego śmigłowca. Maszyna rozbiła się, a świadkiem całego zdarzenia był polski żołnierz, sierżant Tomasz Borowski, który uratował ocalałą amerykańską załogę.

Mimo tego, iż istniało realne zagrożenie wybuchem uszkodzonej maszyny Tomasz Borowski ruszył na pomoc i uratował Amerykanów. Amerykańskie wojsko odznaczyło go za ten czyn tytułem “Hero of Battle”.

Przyznam, że lektura o tej historii była zdecydowanie ciekawsza niż kolejne doniesienia o pijanych kierowcach. Znalezisko tutaj.

52 kamery GoPro i psy

Wykopalisko to zostało zakopane, gdyż osoba dodająca je nie przyłożyła się zbyt do dobrego opisania filmu. Znalezisko dotyczyło materiały wideo, który przedstawia proces przygotowań do nagrania unikalnych ujęć z wykorzystaniem 52 kamer GoPro.

Głównymi bohaterami filmu są psy, które skaczą lub robią inne sztuczki. Kamery GoPro zostały umieszczone na długich szynach lub na okręgu. Dzięki temu możemy zobaczyć niesamowity efekt skoku psów, które zostały uchwycone i niejako zatrzymane w powietrzu.

Co ciekawe zdecydowanie ciekawszy film został umieszczony w komentarzach pod znaleziskiem. Oto on.

Znalezisko tutaj.

Podróż w czasie

Nie wiem jak to jest, że w telewizji zwykle musimy oglądać nudne reklamy, a te odkopane w czeluściach Internetu są tak zabawne i ciekawe tak, że oglądamy je chętnie z własnej woli. Serwisy społecznościowe zdecydowanie sprzyjają dzieleniu się takimi treściami i to właśnie na Wykopie oglądałem jedną z najlepszych reklam w ostatnim czasie.

Znalezisko tutaj.

Szybka lekcja samoobrony dla kobiet

O zaletach płynących z trenowania sztuk walki nie trzeba przekonywać nikogo. Jeżeli tylko nie będziemy przesadzać ze zbyt dużym stopniem zaawansowania treningów, całość powinna przynieść nam wiele zalet. Poza lepszą kondycją i ogólnym rozwojem ruchowym zyskamy na pewności siebie i poradzimy sobie w kryzysowej sytuacji. O tym jak Jujutsu może przydać się w życiu codziennym pokazuje film z pewnego znaleziska, które szturmem zdobyło stronę główną Wykopu. Poradnik dedykowany jest kobietom, ale w powiązanych linkach znalazł się też męski sposób wykorzystania tego chwytu.

Także drogie panie uczcie się, a panowie uważajcie, gdy po kilku piwach ruszycie na podryw w barze :)

Znalezisko tutaj.

Gdynia zapłaci ćwierć miliona... za link w serwisie internetowym

Na koniec wiadomość, która zmroziła krew w moich żyłach. Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni, zapłaci indyjskiej firmie WNS prawie ćwierć miliona złotych. Będzie to zapłata za promocję miasta w Internecie. Promocja ta będzie polegała na umieszczeniu jednego linka na stronie spółki WNS Global Services. Redaktor serwisu Gazeta.pl, słusznie zadaje pytanie:

gdynia link

Za co dokładnie Gdynia zapłaci 246 tys. zł?

Gdynia wybrała bardzo drogi i jednocześnie raczej nieskuteczny sposób na promocję.

Znalezisko tutaj.

Lokowanie produktu
Najnowsze