7 aplikacji foto na 7 dni tygodnia: Nokia Refocus

Lokowanie produktu

Nokia Refocus jest nowatorską aplikacją fotograficzną przeznaczoną na smartfony z systemem Windows Phone. Aplikacja pozwala na wybieranie punktu ostrości po wykonaniu fotografii. Na finalnym zdjęciu można bawić się głębią ostrości tak samo, jak podczas wykonywania zdjęcia.

04.01.2014 17.21
7 aplikacji foto na 7 dni tygodnia: Nokia Refocus

Po pierwszym uruchomieniu aplikacji pojawia się krótki samouczek pokazujący jak korzystać z aplikacji. Następnie aplikacja informuje nas, że najlepsze efekty uzyskamy, jeżeli fotografowany obiekt znajdzie się blisko aparatu. Mała odległość pozwoli uzyskać płytkę głębię ostrości na zdjęciu, co pozwoli efektownie odseparować pierwszy plan od tła.

Interfejs aplikacji jest bardzo prosty i intuicyjny. Mamy dostęp do dwóch ekranów przewijanych z lewa na prawo, co jest stałą cechą systemu Windows Phone. Pierwszy ekran to album naszych zdjęć, zaś na drugim widzimy elementy udostępnione. Jest to zatem rozwiązanie podobne do tego znanego z aplikacji Nokia Kinograf.

Po wybraniu przycisku „Uchwyć” znajdującego się u dołu ekranu, przechodzimy do wykonania zdjęcia. Przez chwilę musimy trzymać aparat nieruchomo. W tym czasie aparat automatycznie wykonuje serię zdjęć, z których każde ma ustawioną ostrość na inny obiekt. Efektem jest zdjęcie, na którym można zmieniać ostrość poprzez dotknięcie palca.

Dostępna jest także podstawowa edycja zdjęcia. Możemy wybrać opcję „wszystko jest ostre”, po czym głębia ostrości na zdjęciu będzie nieskończona. To ciekawy bonus, ponieważ w standardowych zdjęciach bliskich obiektów praktycznie zawsze uzyskamy mniej lub bardziej rozmyte tło. Możemy także wybrać opcję podbicia koloru. Po wybraniu na zdjęciu jakiegoś koloru, wszystkie pozostał stają się czarno-białe.

Nokia Refocus 6
Nokia Refocus 7

Wszystkie opcje edycji są dostępne w dowolnej chwili, można do nich wrócić jeśli uznamy, że chcemy poprawić zdjęcie.

Główną opcją jest jednak zmiana ostrości. Klikając różne miejsca na zdjęciu, ustawiamy na nie ostrość. Naprawdę robi to wrażenie! Zdjęcie możemy także udostępnić poprzez wiadomość e-mail, MMS lub poprzez media społecznościowe. Gotowe zdjęcie jest przesyłane do serwisu Nokia Refocus, po czym możemy przesłać link do zdjęcia. Fotografie możemy także umieścić na swojej stronie, co widać poniżej. Co ciekawe, po udostępnieniu zdjęcia znajomi także mogą zmieniać na nim ostrość.

Polecam sprawdzić możliwości aplikacji. Jest to coś nowego i nietypowego, nie tyle w fotografii mobilnej, co nawet w fotografii w ogóle.

Poniżej zdjęcia wykonane przy użyciu aplikacji Nokia Refocus. Kliknij, aby zmienić ostrość.

Wpis powstał we współpracy z firmą Nokia partnerem Spider’s Web.

Lokowanie produktu
Najnowsze