Foto  / Lokowanie produktu

7 aplikacji foto na 7 dni tygodnia: Lomogram

Lomogram jest aplikacją fotograficzną na Windows Phone, która umożliwia prostą, szybką i efektowną edycję zdjęć. Główne zastosowanie aplikacji to kolorystyczne filtry i efekty świetlne, ale to dopiero początek możliwości Lomogramu.

Aplikacja Lomogram powstała jako alternatywa dla Instagramu, który przez długi czas nie był dostępny na system Windows Phone. Obecnie Instagram ma już swoją oficjalną aplikację (póki co jest to beta, chociaż działa bardzo sprawnie). Lomogram jednak pozostał i ciągle jest świetną aplikacją, która funkcjonalnie przewyższa Instagram o kilka długości.

W Lomogram chodzi przede wszystkim o filtry. Jest z czego wybierać, bo filtrów jest ponad 40. Cechą odróżniającą Lomogram od Instagramu jest możliwość nałożenia na zdjęcie dodatkowej warstwy, zawierającej prześwietlenia i inne efekty świetlne. Jest ich do wyboru ponad 70. Dodatkowo na zdjęcie można nanieść jedną z prawie 50 ramek. Możliwych kombinacji jest więc mnóstwo.

Lomogram zrywa także z przymusowym kadrowaniem do kwadratu znanym z Instagramu. Zdjęcie może przyjąć dowolne proporcje. Możemy zmieniać je ręcznie lub wybrać jedną z kilkunastu predefiniowanych (w tym, na przykład, o rozmiarach „zdjęcia w tle” na Facebookowy profil).

Aplikacja pozwala także na prostą edycję zdjęć. Mamy tu znany z Instagramu efekt tilt-shift (rozmycie może przyjąć kształt linii lub okręgu). Dodatkowo możemy zmieniać nasilenie rozmycia. Aplikacja pozwala także na zmianę takich parametrów, jak jasność, kontrast, ekspozycja i nasycenie kolorów. Wszystkimi sterujemy za pomocą wygodnych suwaków.

W aplikacji Lomogram nie ma wbudowanej części społecznościowej, znanej z Instagramu. Są za to rozbudowane opcje dzielenia się zdjęciem. Wykorzystywane są do tego jednak inne portale społecznościowe. Publikować można na swoim profilu w Facebooku, Twitterze, Flickrze, Tumblrze i w VK. Jest to jednak opcjonalne, równie dobrze możemy zakończyć na zapisnaiu zdjęcia w pamięci telefonu. Takie rozwiązanie ma tę zaletę, że aby korzystać z aplikacji Lomogram nie jest wymagane żadne konto i nigdzie nie trzeba się logować. Aplikacja przy eksporcie pozwala na ustawienie jakości gotowego zdjęcia. Możemy także opcjonalnie wyciąć ze zdjęcia dane EXIF.

Lomogram bardzo wyraźnie nawiązuje do stylistyki systemu Windows Phone. Główny ekran składa się z kafelków, które umożliwiają wejście do galerii naszych lomogramów, bądź utworzenie nowego, poprzez zrobienie zdjęcia lub wybór fotografii wcześniej zrobionej. Przewijając ekrany w lewo i prawo mamy dostęp do ustawień oraz do sekcji „about”. Odnajdzie się tu zatem każdy użytkownik Windows Phone.

Aplikacja pozwala na zmianę języka, jednak nie obsługuje ona języka Polskiego. Nie jest to jednak dużą wadą, bo obsługa jest banalnie prosta. Lomogram dostępny jest za darmo i nie wyświetla reklam. Fanom filtrów kolorystycznych zdecydowanie polecam zapoznać się z tą aplikacją. Szczególnie, jeżeli Instagram wydaje się być zbyt ograniczający.

Poniżej kilka zdjęć edytowanych w aplikacji Lomogram:

Lomogram_1
Lomogram_2
Lomogram_3

Aplikację Lomogram pobierzesz ze sklepu Windows Phone Store. 

Wpis powstał we współpracy z firmą Nokia, partnerem Spider’s Web.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst