Tech  / Artykuł

AMD oferuje procesory "Warsaw" cechujące się ogromną energooszczędnością

Firma AMD ogłosiła dostępność nowych 12 i 16-rdzeniowych serwerowych procesorów AMD Opteron™ Serii 6300 o nazwie kodowej „Warsaw”. 

Nowe procesory AMD Opteron Serii 6300, bazujące na mikro-architekturze „Piledriver” oraz wyposażone w pełni kompatybilne do istniejących już procesorów AMD Opteron Serii 6300 gniazda i oprogramowanie, zostały stworzone by sprostać zadaniom obliczeniowym w przedsiębiorstwach. Sprawność energetyczna i opłacalność tych produktów doskonale pasują do najkorzystniejszej cenowo w branży platformy AMD Open 3.0 Open Compute.

Odpowiadając na zapotrzebowanie klientów nowe procesory AMD Opteron™ 6338P (12-rdzeniowy) i 6370P (16- rdzeniowy) są zoptymalizowane do obsługi silnie zwirtualizowanych obciążeń występujących w przedsiębiorstwach włączając w to bardziej złożone analizy danych, xSQL oraz tworzenie tradycyjnych bazy danych przy optymalnej wydajności do pobieranej energii.

AMD-Warsaw-12-and-16-Core-Opteron-CPUs-Surface

„Z działań środowisk zwirtualizowanych na rzecz bardziej efektywnego wykorzystania serwerów wynika, że coraz więcej obciążeń obliczeniowych jest ograniczanych przez możliwości pamięci i pasmo I/O” – powiedział Suresh Gopalakrishnan, corporate vice president i general manager w dziale Server Business Unit firmy AMD. „

AMD Opteron 6338P oraz 6370P to serwerowe procesory, zoptymalizowane by dostarczać zaawansowanej wydajności i wdrożyć ją do zwirtualizowanych prywatnych chmur zużywając przy tym mniej mocy i plasując się w niższym przedziale cenowym”.

Cechy i specyfikacja techniczna

Nowe procesory AMD Opteron 6338P oraz 6370P są dostępne u dystrybutorów Penguin i Avnet oraz zostały zaimplementowane przez firmy Sugon i Supremicro, którzy wycenili swoje produkty na kolejno 377 oraz 598 dolarów. Więcej informacji można znaleźć na stronie firmy AMD.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst