REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Jak dobre mogą być zdjęcia studyjne z wykorzystaniem iPhone’a i iPada? Lepsze, niż myślisz

Laya Gerlock zaprezentował na portalu DIY Photography niesamowite zdjęcia studyjne. Fotografie zachwycają rozłożeniem świateł i ciekawym tłem utworzonym ze świecących pasów. Okazuje się, że cały zestaw świateł użyty w tych zdjęciach to jeden iPhone i jeden iPad.

04.12.2013
17:32
Jak dobre mogą być zdjęcia studyjne z wykorzystaniem iPhone’a i iPada? Lepsze, niż myślisz
REKLAMA

Choć do wykonania zdjęć posłużyła lustrzanka, nie ma to wielkiego znaczenia. W fotografii studyjnej najważniejsze jest światło i jego kreatywne wykorzystanie. Studia fotograficzne wyposażone są w tony profesjonalnego sprzętu do oświetlenia. Lampy studyjne, lampy reporterskie, softboksy, masa statywów, tła, parasolki, rozpraszacze, blendy i pewnie jeszcze dziesiątki innych komponentów. Autor zdjęć wszystkie te akcesoria sprowadziła do dwóch: iPhone’a i iPada.

REKLAMA
iphone malowanie światłem
iphone malowanie światłem 2
iphone malowanie światłem 3
iphone malowanie światłem 4
iphone malowanie światłem 5

Autor wykorzystał tzw. technikę malowania światłem. Fotografowane obiekty umieścił na szklanym stole, a przed nimi ustawił aparat z ustawionym bardzo długim czasem naświetlania. W czasie wykonywania zdjęcia autor świecąc ekranem iPhone’a oświetlał różne fragmenty produktu (na końcowym zdjęciu zarejestrowana jest oczywiście „suma” wszystkich świateł). Na koniec Laya wykonał świetlny ślad w tle używając iPada z włączoną aplikacją SoftBox Pro, która pozwala na wybór świetlnego wzoru (w tym przypadku były to pasy). Cały proces wykonywania zdjęć widać na poniższym filmie.

REKLAMA

Pomysł jest genialny w swojej prostocie i na pewno spróbuję go wykorzystać przy najbliższej okazji.

Autorem zdjęć we wpisie jest Laya Gerlock.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA