REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Jeszcze więcej sportu w nc+, jeszcze więcej ludzi z Canal+. Powstanie kanał dla T-Mobile Ekstraklasa?

Plany kanału dla piłkarskiej ekstraklasy powracają przynajmniej raz w roku. Teraz mają szansę się ziścić – nc+ otrzymała koncesje na trzy nowe stacje. Przy okazji doszło do roszad w zarządzie spółki.

14.12.2013
12:59
Jeszcze więcej sportu w nc+, jeszcze więcej ludzi z Canal+. Powstanie kanał dla T-Mobile Ekstraklasa?
REKLAMA

W nc+, przynajmniej na wierzchu, nie widać jakichkolwiek objaw kryzysu. Po słabym starcie, przeprosinach i kosmetycznych zmianach w ofercie wszystko wygląda w porządku. Platforma w dobrej formie przystąpiła do świątecznej rywalizacji oferując nowe (stare) kanały oraz przeróżne dodatkowe promocje.

REKLAMA

Czy to znaczy, że wszystko jest ok? Chyba nie do końca. Atmosfera wewnątrz nie wydaje się być taka wesoła. W ostatnich dniach doszło do kolejnych już przetasowaniach w zarządzie nc+. A należy pamiętać, że platforma w obecnej formie istnieje od marca 2013. Wyraźnie widać, że coraz mniej w szefostwie nc+ telewizji n, a coraz więcej Canal+. Z zarządu odchodzi Christian Anting, dotychczasowy wiceprezes do spraw programowych i produktu. Był on związany z nką od 2010 roku, a teraz będzie dalej działał w innych obszarach Grupy TVN.

Do zarządu  nc+ dołączą osoby związane z Canal+. Będzie to Manuel Rougeron oraz Jarosław Kordalewski. Ten pierwszy odpowiadać będzie za sprawy programowe z naciskiem na redakcję sportową. Natomiast Kordalewski będzie zajmował się sprawami technologicznymi oraz systemami IT. Zarząd w nowy składzie zacznie działać od stycznia 2014.

Z pozoru roszady kadrowe w takiej spółce jak nc+ mogą wydawać się błahe, nawet dla abonentów danej platformy. W rzeczywistości jednak sytuacja, w której to ludzie powiązani z Canal+ podejmują decyzje nie wydaje się być różowa. Rzadko kiedy fuzja to rzeczywiste połączenie, także w tym przypadku dochodzi do stopniowego przejęcia. Finalny efekt może jednak okazać się katastroficzny dla widzów.

Generalnie wkrótce znów będziemy świadkami ostrej rywalizacji pomiędzy nc+, a Cyfrowym Polsatem. W grę pójdzie piłka nożna. Pozycja lidera jeśli chodzi o ofertę filmową wydaje się nie zagrożona, pod względem zmagań piłkarskich też przoduje nc+, ale Polsat właśnie pozyskał prawa do Euro 2016 oraz eliminacji do tego turnieju i dwóch kolejnych (MŚ i ME). Polacy kochają narodowe zmagania, a Cyfrowy Polsat z pewnością to wykorzysta. Zapewne nie wszystkie spotkania dostępne będą na głównej, otwartej antenie stacji. Część fanów piłki znów stanie przed koniecznością dokonania wyboru lub zakupu oferty obu platform.

Dla nadawców jest to jedna z najatrakcyjniejszych grup klientów. Zapewne dlatego nc+ starała się o koncesję dla trzech kanałów: Liga+, Sport 2 i Sport 3. Ten pierwszy prawdopodobnie w całości zostanie poświęcony rozgrywkom polskiej, piłkarskiej ekstraklasy. Choć dla wielu z nas zmagania na rodzimych boiskach to raczej komedia niż sportowe widowisko, to jednak jest to niezwykle gorący produkt telewizyjny.

Poszerzenie oferty sportowej może prowadzić do powstania dedykowanej oferty dla fanów. Już teraz nc+ ma w promocji pakiet skupiający się na piłkarskich rozgrywkach. W przyszłości mógłby być on jeszcze bardziej wyodrębniony. Co nie oznacza, że tańszy. Liga+ mogłaby być też kanałem oferowanym zupełnie oddzielnie innym operatorom, z czego zadowoleni byliby włodarze T-Mobile Ekstraklasa.

REKLAMA

Prędzej czy później nowe stacje pojawią się na satelicie. Wiemy, że będzie na nich dużo sportu, a zwłaszcza piłki nożnej. Nie znamy jednak konkretów. Mam jednak złe przeczucia co do intencji nc+. Będzie więcej sportu, ale więcej dawnego Canal+.

Zdjęcie Horizontal image of soccer ball with foot of player kicking it pochodzi z serwisu Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA