REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Android pozwala wyszukiwać numery telefonów, których nie mamy

Dopiero wczoraj zorientowałem się, że Android 4.4.2 ma nową funkcję, która działa także w naszym kraju. Mowa o wyszukiwaniu numerów, których nie mamy zapisanych w kontaktach. Bardzo przydatna sprawa.

14.12.2013
11:30
Android pozwala wyszukiwać numery telefonów, których nie mamy
REKLAMA

Nie trzeba zbyt bujnej wyobraźni, aby wyobrazić sobie sytuację, w której przyda nam się nowa funkcja. Jednak najpierw trzeba ją włączyć. Ja tego nie robiłem, więc domyślam się, że funkcja jest uruchomiona domyślnie, ale jeśli komuś by nie działała, to odpowiednie ustawienia znajdują się po wejściu w dialer, a następnie jego ustawienia i „nazwa rozmówców od Google”.

REKLAMA
android-szukanie (5)

Co nam to daje? Wyobraźmy sobie, że jedziemy gdzieś samochodem. Ten nagle się psuje i nigdzie w pobliżu nie widać żadnej stacji benzynowej, a tym bardziej mechanika. Mamy Internet, więc możemy wyszukać tego typu miejsca w Google. Jednak nie musimy tego robić. Wystarczy, że w dialerze wpiszemy mechanik i od razu pojawią nam się numery telefonów pobliskich warsztatów. Wystarczy tylko kliknąć w konkretny i zaraz możemy zacząć rozmowę. Proste i pozwala zaoszczędzić nieco czasu.

Inna sytuacja. Jesteście u znajomych i chcecie zamówić pizze. Macie swoją ulubioną, ale tak się akurat zdarzyło, że nie macie zapisanego numeru. Wtedy wystarczy tylko sięgnąć po telefon, wpisać konkretną nazwę i numer za chwilę powinien się pojawić. Jasne, bez problemu dałoby się go znaleźć w Sieci, ale tak jest po prostu łatwiej, szybciej i przyjemniej. Analogicznie można zrobić z taksówkami, restauracjami i co tam sobie jeszcze wymyślimy.

Działa to naprawdę sprawnie i bardzo szybko. Oczywiście trzeba mieć dostęp do Internetu, ale to chyba oczywiste. Cieszę się, że Google nie zapomniało o naszym kraju. Mam nadzieję, że to dopiero początek i wkrótce doczekamy się także takich usług, jak chociażby Google Muzyka, a także możliwości kupowania w Google Play filmów, seriali czy też czasopism.

PS.

REKLAMA

Jak słusznie zauważył Loco w komentarzu poniżej, działa to też w drugą stronę. Jeśli ktoś do nas dzwoni z nieznanego numeru, to Google postara się go znaleźć. Jeśli to się nie uda, to przynajmniej powinien wyświetlić miasto, z którego telefonuje do nas dana osoba.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA