1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Niezbędnik dla Windows Phone: Subway Surfers, czyli "jeszcze tylko jeden poziom"

Lokowanie produktu

Doskonała gra Subway Surfers trafiła nareszcie na urządzenia z Windows Phone. Gra przyciąga jeszcze mocniej, niż swego czasu Angry Birds. 

20.12.2013
20:54
Niezbędnik dla Windows Phone: Subway Surfers, czyli „jeszcze tylko jeden poziom”

Subway Surfers jest grą z gatunku „endless running”, który to gatunek rozsławiła gra Temple Run. W grze wcielamy się w młodego graficiarza, który zostaje przyłapany na wykonywaniu graffiti na wagonie. Zauważa to pracownik kolei (który w świątecznej edycji gry przebrany jest za Mikołaja), po czym zaczyna gonić chłopca. Naszym zadaniem jest ucieczka przez tory pełne przeszkód.

subway-surfers-1

Tak przedstawia się historia, ale w Subway Surfers nie o fabułę chodzi. Jest to w 100% gra zręcznościowa. Na losowo generowanych planszach mamy mnóstwo przeszkód, które stoją nam na drodze. Poruszamy się po trzech torach i musimy unikać szlabanów, wagonów, jadących pociągów, bram i innych przeszkód. Jednocześnie musimy zbierać monety i modyfikatory gry, jak np. magnes, który przyciąga do nas wszystkie żetony.

W grze liczy się refleks i dobre oko. Musimy od początku odpowiednio planować ścieżkę ucieczki, gdyż przegapienie jednej możliwości wskoczenia na wagon sprawia, że tracimy mnóstwo żetonów, lub wpadamy pod nadjeżdżający pociąg. Poziomy są naprawdę ciekawe. Oprócz poruszania się po torach na ziemi możemy wskakiwać na wagony, a od czasu do czasu udaje się także wskoczyć na przewody znajdujące się nad torami.

subway-surfers-3

Za zdobyte w grze żetony możemy kupować udoskonalenia i akcesoria, które pomogą w grze. Mamy do wykonania także misje, jak np. „zdobądź 200 monet w jednej grze” , lub „podskocz 20 razy”. Po wykonaniu misji odblokowujemy mnożniki punktów, które pomagają nam zdobyć lepszy wynik. Dostępne są także „wyzwania codzienne”, w ramach których musimy zdobywać specjalne przedmioty, dostępne tylko przez jeden dzień.

Subway Surfers jest grą darmową, działającą na zasadzie freemium. Niecierpliwi, zamiast zdobywać monety w grze, mogą je kupić i od razu cieszyć się udoskoleniami. Model freemium jest poprowadzony bardzo rozsądnie. Nie ma momentu, kiedy dochodzimy do ściany, która uniemożliwia dalsze sukcesy bez płacenia za monety.

subway-surfers-2

Gra umożliwia porównywanie swoich wyników ze znajomymi. Po zalogowaniu się do Facebooka mamy dostęp do statystyk znajomych, przy czym działa to na zasadzie multiplatformowej. Nie jest ważne, czy znajomy gra na Androidzie, czy iOS. Zalogowanie się do Facebooka oznacza także bonusy punktowe.

Gra jest naprawdę wciągająca. Świetnie działa tu zasada „jeszcze tylko jeden poziom”… a kończy się i tak po dziesięciu kolejnych. :) Wielkim plusem jest przyjemna dla oka oprawa graficzna. Poziomy są rozbudowane i, mimo powtarzających się elementów, ciągle zaskakują. Zwłaszcza, kiedy wykorzystamy któryś z modyfikatorów gry, takich jak deskorolka. Gra na Androidzie i iOS praktycznie nie schodziła z list najlepszych gier, dlatego warto dać jej szansę na Windows Phone. Nie pożałujesz!

Wpis przygotowany we współpracy z firmą Nokia, partnerem Spider’s Web.

Lokowanie produktu
Najnowsze