REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Foto

Ściana z kółkami bokeh, czyli genialny pomysł na studyjne tło fotograficzne

Jeżeli pracujesz w fotograficznym studio i szukasz ciekawych pomysłów na tło, nie musisz kupować drogich, gotowych teł. Świetnie może sprawdzić się także rozwiązanie własnej roboty. Zwykła folia aluminiowa pozwoli uzyskać ciekawą ścianę pełną kółek bokeh.

Ściana z kółkami bokeh, czyli genialny pomysł na studyjne tło fotograficzne
REKLAMA

Laya Gerlock z serwisu diyphotography.net zaprezentował ciekawy pomysł na fotograficzne tło. Aby go wykonać, będziemy potrzebowali trzech rzeczy: folii aluminiowej, oświetlenia oraz jasnego obiektywu, który umożliwi rozmycie tła.

REKLAMA
bokeh-studio-1
bokeh-studio-2
bokeh-studio-3
bokeh-studio-4

Folię aluminiową wystarczy zgnieść w kulkę, po czym rozprostować i umieścić w tle. Należy ją doświetlić, aby była widoczna na zdjęciach. Po ustawieniu małej głębi ostrości w obiektywie, zgniecenia na folii utworzą ciekawą ścianę pełną kółek bokeh.

bokeh-studio-5

Pomysł jest banalnie prosty, a efekty są świetne, zwłaszcza, po doświetleniu takiej ściany kolorowym światłem. Takie rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w fotografii produktowej i generalnie przy małych obiektach. Można jednak poeksperymentować z odległością takiego tła od głównego motywu, co powinno pozwolić na uzyskanie podobnych efektów przy większych obiektach.

Poniżej kilka zdjęć wykonanych przez autora projektu, Laya Gerlocka.

bokeh-studio-6
bokeh-studio-7
bokeh-studio-8
REKLAMA
bokeh-studio-9
bokeh-studio-10
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA