REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Ściana z kółkami bokeh, czyli genialny pomysł na studyjne tło fotograficzne

Jeżeli pracujesz w fotograficznym studio i szukasz ciekawych pomysłów na tło, nie musisz kupować drogich, gotowych teł. Świetnie może sprawdzić się także rozwiązanie własnej roboty. Zwykła folia aluminiowa pozwoli uzyskać ciekawą ścianę pełną kółek bokeh.

12.12.2013
15:48
Ściana z kółkami bokeh, czyli genialny pomysł na studyjne tło fotograficzne
REKLAMA

Laya Gerlock z serwisu diyphotography.net zaprezentował ciekawy pomysł na fotograficzne tło. Aby go wykonać, będziemy potrzebowali trzech rzeczy: folii aluminiowej, oświetlenia oraz jasnego obiektywu, który umożliwi rozmycie tła.

REKLAMA
bokeh-studio-1
bokeh-studio-2
bokeh-studio-3
bokeh-studio-4

Folię aluminiową wystarczy zgnieść w kulkę, po czym rozprostować i umieścić w tle. Należy ją doświetlić, aby była widoczna na zdjęciach. Po ustawieniu małej głębi ostrości w obiektywie, zgniecenia na folii utworzą ciekawą ścianę pełną kółek bokeh.

bokeh-studio-5

Pomysł jest banalnie prosty, a efekty są świetne, zwłaszcza, po doświetleniu takiej ściany kolorowym światłem. Takie rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w fotografii produktowej i generalnie przy małych obiektach. Można jednak poeksperymentować z odległością takiego tła od głównego motywu, co powinno pozwolić na uzyskanie podobnych efektów przy większych obiektach.

Poniżej kilka zdjęć wykonanych przez autora projektu, Laya Gerlocka.

bokeh-studio-6
bokeh-studio-7
bokeh-studio-8
REKLAMA
bokeh-studio-9
bokeh-studio-10
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA