REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Fantastyczne zdjęcia zwycięzców tegorocznej edycji National Geographic Photo Contest 2013

Magazyn National Geographic ogłosił wyniki swojego prestiżowego konkursu przeznaczonego dla fotografów z całego świata. Najlepsze zdjęcia konkursowe robią ogromne wrażenie.

24.12.2013
12:02
National Geographic Photo Contest 2013 - zobacz zdjęcia zwycięzców!
REKLAMA

Konkurs National Geographic Photo Contest ma otwartą formułę. Może wziąć w nim udział każdy zainteresowany, niezależnie od tego czy jest amatorem-entuzjastą, czy profesjonalistą zarabiającym na życie zdjęciami. W tym roku do konkursu zgłosiło się ponad 7000 osób ze 150 krajów świata.

REKLAMA

Zdjęcia można było zamieszczać w trzech kategoriach: ludzie, miejsca i przyroda. Fotografie oceniało jury, w skład którego weszła główna edytorka zdjęć National Geographic, Susan Welchman, a także fotografowie dokumentalni Stephanie Sinclair i Ed Kashi.

Zwycięzca otrzymał od NG nagrodę w postaci czeku na 10.000 dolarów oraz wycieczkę do głównej siedziby National Geographic w Waszyngtonie. Fotograf weźmie też udział w seminarium National Geographic Photography Seminar 2014.

Nagroda Grand Prix oraz pierwsze miejsce w kategorii Natura

  • Autor: Paul Souders,
  • Tytuł: "The Ice Bear"
national-geographic-2013-1jpg

Zwycięskie zdjęcie przedstawia niedźwiedzia polarnego, który zamierza wynurzyć się spod topniejącego lodu w zatoce Hudsona. Niedźwiedzie polarne są w tym regionie mocno zagrożone w związku z ocieplaniem się klimatu i malejącą powierzchnią pokrywy lodowej. Dodatkowym atutem zdjęcia jest Słońce w tle, które swój kolor zawdzięcza dymowi z pożarów, powstałych na skutek wysokich temperatur.

Pierwsze miejsce w kategorii Ludzie

  • Autor: Cecile Baudier,
  • Tytuł: "Together, Alone"
national-geographic-2013-2

Zdjęcie jest portretem dwóch identycznych, piętnastoletnich bliźniaków mieszkających w Danii. Jest to część serii przedstawiającej mocne więzi międzyludzkie. Każda z portretowanych osób często nie mówi i nie myśli o sobie w kategoriach „ja”, tylko używa zwrotu „my”.

Pierwsze miejsce w kategorii Miejsca

  • Autor: Adam Tan,
  • Tytuł: Long Road to Daybreak
national-geographic-2013-3

Zdjęcie przedstawia stare miasto w prowincji Yuanyang w Chinach. Miejsce to wkrótce zostanie przekształcone w nowy, wielki przemysłowy ośrodek, w związku z pędzącą chińską gospodarką wymagającą nowych miejsc pracy. Fotograf uchwycił ostatnie spokojne dni mieszkańców. Na zdjęciu matka idąc do pracy niesie swoje dziecko w koszyku.

Poniżej pozostałe wyróżnione prace:

national-geographic-2013-4
national-geographic-2013-5
national-geographic-2013-6
national-geographic-2013-7
national-geographic-2013-8
national-geographic-2013-9
national-geographic-2013-10
national-geographic-2013-11
REKLAMA
national-geographic-2013-12
national-geographic-2013-13
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA