REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Sekret świetnych zdjęć portretowych? Dwa proste triki

Amerykański fotograf Peter Hurley zaprezentował na swoim profilu YouTube dwa filmy, w których zdradza szczegóły swojej pracy. Te dwa filmy pozwolą wynieść Twoją fotografię portretową na zupełnie nowy poziom.

12.12.2013
13:06
Sekret świetnych zdjęć portretowych? Dwa proste triki
REKLAMA

1. Linia szczęki

REKLAMA
Portrait_Photography_Tip_L

Pierwsza rada dotyczy zdjęć en face i jest banalnie prosta. Wyeksponowanie linii szczęki da nieporównywalnie lepsze i bardziej wyraziste portrety. Wystarczy pochylić głowę do przodu i jednocześnie wysunąć podbródek. Mimo, że taka pozycja nie jest naturalna, na zdjęciu nie będzie tego widać. Otrzymamy za to mocno zarysowaną linię szczęki, co wygląda po prostu atrakcyjnie. Znikną także niechciane defekty, typu podwójny podbródek. Jak wspomniałem, rada dotyczy wyłącznie zdjęć en face. Profil sfotografowany w taki sposób bynajmniej nie będzie atrakcyjny.

Filmy są w języku angielskim, ale myślę, że fotograf na tyle obrazowo przedstawia swój pomysł, że nie trzeba tego tłumaczyć.

2. Zmrużenie oczu

Squinch_L
REKLAMA

Druga rada jest chyba jeszcze prostsza. Aby fotografowana osoba wyglądała bardziej fotogenicznie, wystarczy, żeby lekko przymrużyła oczy. Fotograf tłumaczy, że taki wygląd oznacza pewność siebie i sprawia, że fotografowana postać wygląda atrakcyjniej. Jest to zupełne przeciwieństwo szeroko otwartych oczu, które kojarzą się ze zdziwieniem, strachem, brakiem pewności siebie i innymi negatywnymi emocjami. Obejrzyjcie poniższy film, a przekonacie się sami.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA