REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

W Katowicach gracze wygrają aż półtora miliona złotych! Finały Intel Extreme Masters już niebawem

Decyzją organizatorów, e-sportowe wydarzenie o światowej randze po raz kolejny odbędzie się w Polsce. Podobnie jak podczas poprzedniej edycji, tak i tym razem gospodarzem ogromnych emocji będzie katowicki Spodek.

20.12.2013
19:23
W Katowicach gracze wygrają aż półtora miliona złotych! Finały Intel Extreme Masters już niebawem
REKLAMA
REKLAMA
intel exteme masters 3

Pomimo tego samego miejsca, nowa odsłona Intel Extreme Masters będzie się znacząco różnić od poprzedniej edycji. W 2013 roku gracze ze wszystkich zakątków świata mierzyli się w Polsce przy dwóch produkcjach – League of Legends oraz Starcraft II. Tym razem coś dla siebie znajdą również mistrzowie pierwszoosobowych strzelanin.

Poza dwoma wymienionymi wcześniej grami, przyszłoroczny finał Intel Extereme Masters to również turniej Counter Strike: Global Offensive. Wraz ze wzrostem ilości tytułów znacząco urosła również pula nagród do zebrania.

intel extreme masters 3

Tym razem zwycięzcy finału Intel Extreme Masters podzielą się 500 000 dolarów. Zawrotna suma przy aktualnym kursie waluty to ponad półtora miliona złotych. Ogromne pieniądze, za pomocą których organizatorzy Intel Extreme Masters bez żadnych wątpliwości mogą mówić nie tylko o największym wydarzeniu tego typu w Polsce, ale również całej Europie.

Nie dziwię się, że Valve i spółce zależało, aby Counter Strike stał się częścią IEM. Wystarczy wspomnieć, że w finałach poprzedniej edycji tej imprezy wzięło udział ponad 50 tysięcy widzów. Pozwolę sobie przemilczeć pewne problemy natury organizacyjnej. Niesamowita atmosfera, która wisiała wtedy nad Katowicami, była nie do opisania. Administracyjne centrum Śląska zamieniło się w wioskę olimpijską, z tysiącami graczy dopingujących swoich idoli, bądź po prostu oglądających wydarzenia na ekranie.

intel extreme masters

Warto dodać, że rozgrywki skupione w aktualnych ligach IEM odbyły się już w Szanghaju, Nowym Jorku, Kolonii i Singapurze. Przed nami rozgrywki w Sao Paulo i powrót do Kolonii. Stamtąd mistrzowie trafią właśnie do Polski, gdzie 14 marca 2014 roku rozstrzygną się finałowe batalie. Zapewne nikogo nie dziwi dominacja na scenie League of Legends oraz Starcrsft II graczy z Rosji, Chin oraz Korei Południowej. Nieco inaczej wygląda sprawa z turniejem EMS 2014 w nowego Counter Strike. Jak podają organizatorzy:

„Podczas turnieju zobaczymy 16 drużyn, które zostaną podzielone na 4 grupy po 4 zespoły i będą walczyć o miejsce gwarantujące awans do ćwierćfinałów. Rozgrywki odbędą się na dedykowanej scenie CS:GO. Spotkania grupowe będą rozgrywane w systemie Double Elimination, tym samym, który był używany podczas EMS One Fall Season - tylko dwie drużyny awansują do ćwierćfinałów. Finał turnieju zostanie rozegrany na głównej scenie w Spodku w obecności wszystkich fanów!”

REKLAMA
intel extreme masters 2

Dla przypomnienia – podczas poprzedniej edycji finałów Intel Extreme Masters Spodek odwiedziło ponad 50 tysięcy widzów. Pięć milionów – z kolei tylu graczy oglądało rozgrywki za pomocą Internetu. Przypominamy, że wejście na finały będzie bezpłatne, natomiast cała impreza potrwa przez trzy dni, od 14 do 16 marca. Mam nadzieję, że zobaczymy się na miejscu. Redakcja Spider's Web będzie dla Was relacjonować te niesamowite wydarzenie z e-sportowego świata.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA