REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

W polskim sklepie pojawił się tablet GoClever za... 99 zł

Tani tablet zazwyczaj oznacza maszynę kosztującą mniej niż 1000 zł. Co jednak, gdyby zaoszczędzić jeszcze bardziej i stworzyć sprzęt kosztujący dziesiątą część tej ceny? W sklepach Neonet pojawiła się bardzo ciekawa promocja na tablet GoClever Terra 70L, który kosztuje teraz zaledwie 99 zł. Czy warto go kupić? By to sprawdzić, postanowiłem ocenić go na podstawie specyfikacji. I cóż... jest on wart swojej ceny.

03.12.2013
20:35
W polskim sklepie pojawił się tablet GoClever za… 99 zł
REKLAMA

Pod względem sprzętowym Goclever Terra 70L prezentuje się ciekawie, oczywiście biorąc pod uwagę jego cenę. Urządzenie to zostało wyposażone w 7-calowy wyświetlacz TN o rozdzielczości 800 x 480 pikseli. Jest ona bardzo mała, gdyż w droższych urządzeniach o podobnych rozmiarach najczęściej można spotkać ekrany 1280x720 oraz 1920 x 1080 punktów, zaś w klasie budżetowej standardem jest 1024 x 600 pikseli.

REKLAMA

Jednak wyświetlacz ten może być też zaletą, gdyż dzięki niskiej rozdzielczości nie powinien się krztusić dwurdzeniowy chip wyposażony w rdzenie Cortex-A5 o częstotliwości taktowania zegara równej 1 GHz oraz układ graficzny Mali-400. Współpracuje on z 512 MB pamięci RAM oraz 4 GB pamięci wbudowanej, którą można rozszerzyć za pomocą karta pamięci microSD o maksymalnej pojemności 32 GB.  Zastosowany akumulator ma pojemność 2800 mAh i według producenta pozwala na 5-8 normalnego użytkowania tabletu i 3 godziny intensywnego korzystania z Internetu. Tablet działa pod kontrolą Androida 4.1 Jelly Bean i raczej nie powinniśmy się tu spodziewać żadnych aktualizacji.

GoClever tablet Terra 70L

Pod względem standardów łączności również nie jest różowo. Goclever Terra 70L obsługuje Wi-Fi w standardzie 802.11 b/g/n oraz zewnętrzny modem 3G, ale zabrakło tu modułu Bluetooth. Tablet nie ma też tylnej kamery, został wyposażony w przednią, która cechuje się rozdzielczością 0,3 MPx. Tablet ma porty microUSB i miniHDMI, a także minijack 3,5 mm oraz slot na karty SD.  Wymiary tabletu to 182 x 121 x 10 mm, a jego waga wynosi 272 g.

REKLAMA

Czy warto kupić tego typu sprzęt? Będę brutalny, ale odpowiedź na to pytanie brzmi „nie”. Jeśli macie jakiekolwiek dobrze sprecyzowane wymagania, to tablet za 99 zł im nie podoła. Urządzenia tego nie warto też kupować nawet jako wideofon, gdyż ma bardzo słabą kamerę. Jedyne jego zastosowanie to kupno go małemu dziecku jako zapasowe urządzenie, gdy nie możemy udostępnić mu naszego tabletu. Niezbyt wydajny GoClever Terra 70L może pokazać w tej sytuacji swoją niebywałą zaletę – sprawi, że dziecko zrezygnuje z mało zdrowej zabawy z tabletem i następnym razem wybierze kolorowankę lub grę planszową.

Jeśli jednak nadal chcecie kupić ten sprzęt, pod tym adresem znajdziecie listę placówek, w których jest on dostępny. Nie da się go kupić przez Internet, można go znaleźć tylko w sklepach stacjonarnych.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA