Foto  / News

Fantastyczny film utworzony z 852 zdjęć różnych użytkowników Instagramu

220 interakcji
dołącz do dyskusji

Thomas Jullien zamieścił na swoim profilu Vimeo niesamowity film timelapse  składający się z 852 zdjęć znalezionych na portalu Instagram. Każde zdjęcie zostało wykonane przez innego użytkownika, ale zestawienie ich w odpowiedniej kolejności pozwoliło stworzyć niesamowicie kreatywną i spójną całość. Naprawdę warto to zobaczyć.

film-instagram

Film Julliena pokazuje ogromną kreatywność, a przy tym niesamowite możliwości, jakie otwiera Internet przed każdym z nas. Ingerencja autora zamknęła się właściwie wyłącznie w montażu. Cały materiał wyjściowy stworzyli użytkownicy Instagramu. Thomas Jullien wykorzystał w swoim filmie 852 zdjęcia wykonane przez taką samą liczbę osób. Film zaczyna się od różnych ujęć Łuku Triumfalnego (i to nie tylko paryskiego), by następnie pokazać kolejne, głównie architektoniczne motywy.

Na film można spojrzeć także z innej, nieco gorzkiej perspektywy. Timelapse Julliena obnaża brak kreatywności w zdjęciach na Instagramie (a może ogólnie w Internecie?). Większość kadrów ze znanych miejsc jest po prostu identyczna. Ot, znany zabytek umieszczony na środku zdjęcia, sfotografowany z różnych stron. Można dojść do smutnego wniosku, że wszystko już zostało sfotografowane i tak naprawdę fotografia znanych miejsc jest z założenia odtwórcza. To oczywiście uogólnienie, ale w dobie cyfrowych zdjęć i Internetu coraz trudniej jest zaskoczyć swoim zdjęciem.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst