REKLAMA

Nie wiesz, jaki telefon wybrać? Wypróbuj kilka modeli przed zakupem

Kupno telefonu zawsze jest dużym dylematem. Jeśli chcemy mieć sprzęt, którego będziemy chętnie używać przez dwa lata i za który nie zapłacimy majątku, konieczne jest sprawdzanie opinii w Internecie, czytanie recenzji sprzętu i chwilowe zapoznawanie się z interesującym nas sprzętem w sklepach i salonach operatorów. Da się jednak w łatwiejszy sposób przekonać o tym, czy dany sprzęt będzie nam odpowiadał. Wystarczy skorzystać z usług takiej firmy jak wypożyczalnia telefonów.

26.11.2013 16.11
Nie wiesz, jaki telefon wybrać? Wypróbuj kilka modeli przed zakupem
REKLAMA

Jak się pewnie domyślacie, miejsc oferujących takie usługi nie ma zbyt wiele, ba, nie ma ich prawie w ogóle. Nam przeglądając sieć udało się znaleźć jeden z takich serwisów, czyli weznaprobe.pl. Pozwala on na wypożyczenie telefonu na wybrany przez nas okres. Ceny telefonów są zróżnicowane i zazwyczaj wynoszą kilkadziesiąt złotych za jeden dzień.

REKLAMA

Zależą one od wartości, klasy i popularności urządzenia. Przykładowo, wypożyczenia LG Swift L5 to jedynie 15 zł za dobę, zaś Sony Xperia Tablet Z kosztuje aż 50 zł za każde 24 godziny. Ceny te mogą się niektórym wydawać przesadzone, jednak na stronie znajduje się wiele ciekawych promocji, które je obniżają.

Wyprobuj telefon

Należy do nich między innymi możliwość wzięcia w tej samej cenie dwóch smartfonów zamiast jednego w celu porównania możliwości konkurencyjnych urządzeń oraz wypożyczenie sprzętu na cały weekend w cenie dwóch dni. Gdy weźmiemy to pod uwagę, cena za wypożyczenie sprzętu nie wydaje się już tak wysoka.

Najciekawsza moim zdaniem oferta to możliwość testowania trzech smartfonów z różnymi systemami operacyjnymi przez 7 dni za łącznie 99 złotych w celu zapoznania się z iOS-em, Androidem i Windows Phonem w celu wybrania najlepiej odpowiadającego nam systemu operacyjnego.

Wyprobuj telefon 2

Wierzę w czyste intencje większości osób, ale zapewne ofertę taką niektóre osoby próbowałyby wykorzystać do przywłaszczenia sobie telefonu. Właściciel serwisu weznaprobe.pl zabezpieczył się przed taką ewentualnością.

Wyprobuj telefon 3

Przy wypożyczeniu telefonu pobierana jest kaucja, która zostaje nam zwrócona, jeśli używaliśmy sprzętu zgodnie z jego przeznaczeniem. Jeżeli jednak zepsuliśmy go lub utraciliśmy, kwota przepada. To chyba całkiem rozsądny układ.

Niestety przedstawiciel nie chciał wyjawić ilu klientów korzysta z wypożyczalni sprzętu. Zdradził nam jednak, że rok po jego otwarciu zainteresowanie jest całkiem duże i ma wielu klientów indywidualnych, jak też korporacyjnych.

Szczerze mówiąc zupełnie mnie to nie dziwi i zastanawiam się, czemu sam nie wpadłem na pomysł otwarcia takiej wypożyczalni. Nowoczesne smartfony i tablety są na topie, każdy chce i niemal każdy może mieć takie urządzenie dzięki ofertom operatorów.

Wyprobuj telefon 4
REKLAMA

Mimo wszystko wybór takiego sprzętu oznacza związanie się z nim na długie dwa lata. Z tego powodu wypożyczalnia smartfonów to bardzo dobry pomysł. Zapłacić kilkadziesiąt lub nawet 100 zł to dobry pomysł, jeśli nasza wiedza na temat telefonów nie jest rozległa i nie mamy możliwości przetestowania ich bezpłatnie, zdecydowanie warto skorzystać z oferty wypożyczalni takiej jak serwis weznaprobe.pl.

Jeśli jednak dokładnie wiemy, czego chcemy, lepiej samemu podjąć decyzję, a kwotę, którą przeznaczylibyśmy na sprawdzenie telefonu przeznaczyć na kupno lepszego modelu. W końcu dołożenie kilkudziesięciu czy 100 złotych w przypadku abonamentu może sprawić, że otrzymamy o wiele lepszy sprzęt. A to wydaje się o wiele lepszą opcją od możliwości testowania gorszego telefonu przez dzień lub dwa.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA