1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Niezbędnik dla Windows Phone: Nokia Copter wylądował na smartfonach

Lokowanie produktu

Nokia Copter to niepowtarzalna akcja promocyjna Nokii Lumia 1020. Dzięki temu projektowi możemy oglądać piękne polskie miasta w obiektywie kamery PureView. Teraz... Nokia Copter wylądował w Sklepie Windows Phone.

09.11.2013
11:30
Niezbędnik dla Windows Phone: Nokia Copter wylądował na smartfonach

Nokia Poland przygotowała bardzo ciekawy projekt. Nokię Lumia 1020 zamocowano na pokładzie drona. Dzięki stabilizacji obrazu i najlepszej kamerze wśród smartfonów obecnych na rynku mamy możliwość oglądać niepowtarzalne obrazy i kadry.

nokia copter 2

Ekipa Nokii przeleciała swoim dronem nad Warszawą, Krakowem i Wrocławiem. Powstało wiele filmów prezentuje różne, charakterystyczne dla danej lokalizacji miejsca, elementy infrastruktury i zabytki.

Aplikacja Nokia Copter pozwala nam zabrać ten wyjątkowy materiał z polskich miast do naszej kieszeni. W ten sposób łatwo podzielimy się nim z bliskimi osobami i pokażemy im Warszawę, Kraków i Wrocław jakich nie widzieli.

nokia copter 1

Interfejs programu jest prosty i przejrzysty. Na pierwszym ekranie znajdziemy trzy polskie miasta, po wybraniu których przejdziemy do listy dostępnych lokalizacji. Wszystkie sfilmowane dronem miejsca naniesiono na mapy Warszawy, Krakowa i Wrocławia co pozwala nam lepiej odszukać interesujące lokacje. Najlepsze filmy możemy dodać do ulubionych. Dzięki temu będziemy mieć je zawsze pod ręką.

nokia copter 3

Nie zabrakło również informacji dotyczących samego drona i jego budowy. Nokia Copter to hexacopter, czyli dron napędzany sześcioma silnikami. Copter zapewnia stabilizację kamery, reszta jest w rękach, a właściwie w obiektywie aparatu Nokia Lumia 1020. Dron ma system automatycznego lądowania, aby mógł wrócić na ziemię w awaryjnej sytuacji. Zastosowano również dwa równoległe systemy sterowania. Dron waży 3 kg, a akumulator pozwala na 8-10 minut lotu. Zasięg to 2 km, choć do celów projektu Nokia Copter nie przekraczano 500 m.

Wpis przygotowany we współpracy z firmą Nokia, partnerem Spider’s Web.

Lokowanie produktu
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze