REKLAMA

Miasto Waltera White’a jako sceneria do niecodziennego filmu timelapse

Jeżeli oglądałeś serial Breaking Bad, na pewno kojarzysz miasto Albuquerque w stanie Nowy Meksyk, w którym mieszkał główny bohater - Walter White. Tym razem pustynna sceneria posłużyła jako tło w niezwykłym filmie timelapse przedstawiającym największe baloniarskie święto na świecie, czyli Albuquerque International Balloon Fiesta.

08.11.2013 13.05
Miasto Waltera White’a jako sceneria do niecodziennego filmu timelapse
REKLAMA

Do tej pory najciekawsze filmy timelapse, jakie miałem przyjemność oglądać, dotyczyły zjawisk natury i życia w mieście. Poniższy film jest inny – przedstawia bardzo ciekawe wydarzenie, jakim jest start i przelot ponad 700 balonów podczas międzynarodowego święta Balloon Fiesta.

REKLAMA

Balonów jest tak dużo, że sceneria wygląda wręcz nierealnie. Oprócz standardowych kształtów, niektóre balony przyjmują kształt  postaci ze świata popkultury. Zajdziemy tu np. ptaki z Angry Birds i głowę Dartha Vadera z Gwiezdnych Wojen.

Film zarejestrował fotograf i filmowiec Joel Schat. Użył w tym celu pełnoklatkowego Canona EOS 6D wraz z obiektywami Rokinon 14mm f/2.8, Canon 16-35mm f/2.8 i Canon 24-70mm f/2.8.

Sceneria do filmu jest niezwykła, ale uwagę zwraca też świetne wykonanie timelapse'u. Sam noszę się z zamiarem zrobienia swojego pierwszego filmu timelapse, zatem ostatnio w mojej przeglądarce gości naprawdę dużo tego typu inspiracji.

REKLAMA

Autor filmu, podobnie jak ja, jest fanem Breaking Bad. Będąc w Albuquerque nie mógł odmówić sobie pobocznego projektu, w którym pokazuje znane z serialu miejsca. Można go obejrzeć na stronie autora.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA