REKLAMA

Lego, Gwiezdne Wojny, pomysł i świetny warsztat – przepis na zdjęcia idealne

Dziś chciałbym Wam przedstawić jednego z moich ulubionych fotografów, choć fotografuje on jedynie zabawki. Vesa Lehtimäki, fiński fotograf ukrywający się na Flickr.com pod nickiem Avanaut, znalazł sobie doskonałą niszę. Fotografuje on figurki serii Lego Star Wars, ale w wydaniu, które po prostu trzeba zobaczyć.

16.11.2013 10.32
Lego, Gwiezdne Wojny, pomysł i świetny warsztat – przepis na zdjęcia idealne
REKLAMA

Mimo, wydawać by się mogło, błahego tematu, fotograf opanował warsztat do perfekcji. Mowa tu zarówno o oświetleniu, jak i jakości zdjęć. Światło na zdjęciach Vesa robi na mnie największe wrażenie, szczególnie po uświadomieniu sobie, jak trudno jest zapanować nad oświetleniem przy tak małych obiektach. Większość zdjęć powstała w scenerii "zimowej", co pewnie można tłumaczyć pochodzeniem autora.

REKLAMA

Fotograf uaktualnia swoją galerię już od 2009 roku, jednak za każdym razem gdy ją odwiedzam, jestem szczerze zaskoczony. Nowe zdjęcia stawiają poprzeczkę coraz wyżej, a autor zdecydowanie nie osiada na laurach. Fotograf od jakiegoś czasu fotografuje także inne serie, takie jak Indiana Jones, Hobbit lub sklejane modele Star Wars. Jak widać, ciągle pozostaje w temacie zabawek, ale to dobrze, bo ten temat ma opanowany perfekcyjnie.

Większość zdjęć powstała przy użyciu lustrzanki Canon EOS 400D z obiektywem makro 60 mm. Fotograf pracuje na bardzo wysokich przysłonach, w większości przypadków szkło jest przymknięte aż do f/20. Wymaga to użycia czasów naświetlania rzędu ok. jednej sekundy, co wymusza stosowanie statywu.

Mój wybór najciekawszych zdjęć Vesa Lehtimäki znajdziecie poniżej, naprawdę polecam (nie tylko geekom ;). Całą galerię autora znajdziecie na Flickr.com.

lego-star-wars-1
lego-star-wars-2
lego-star-wars-3
lego-star-wars-4
lego-star-wars-5
lego-star-wars-6
lego-star-wars-81
lego-star-wars-82
lego-star-wars-83
lego-star-wars-7
REKLAMA
lego-star-wars-8
lego-star-wars-9
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA