REKLAMA

Samsung boi się kolejnych oskarżeń o kopiowanie Apple. I to widać

Dostałem dzisiaj maila od Samsunga. Niby zwykła prasówka. Ale czytając ją miałem nieodparte wrażenie, że Samsung próbuje się wytłumaczyć ze swoich działań tak, aby uniknąć podejrzeń o kopiowanie pomysłów Apple.

28.10.2013 19.04
Samsung boi się kolejnych oskarżeń o kopiowanie Apple. I to widać
REKLAMA
REKLAMA

We wspomnianej prasówce Samsung poinformował o wprowadzeniu do swojej oferty nowej wersji flagowego modelu Galaxy S 4. Model ten nie powinien być narażony na ataki o kopiowanie pomysłów Apple. Niepodważalny, autorski design i własny interfejs systemu android z modyfikacją Touch Wiz sprawiają, że Koreańczycy nie powinni obawiać się ataków o to, że cokolwiek skopiowali w tym modelu.

Jednak prasówka dotyczyła Samsunga Galaxy S 4 Gold.

Nie da się ukryć, że jego premiera ma miejsce po wprowadzeniu na rynek nowego iPhone’a 5s, który występuje w trzech kolorach. Jednym z nich jest złoty. I to właśnie ten model cieszy się największą popularnością. Złote iPhone’y sprzedają się na pniu. Białych i czarnych praktycznie nie brakuje, ale żeby dostać złotego… trzeba się nieźle nagimnastykować.

Po takim ruchu Apple złoty Galaxy S 4 wygląda na skopiowany pomysł i zastosowanie przez Koreańczyków sprawdzonego, iphone'owego przepisu na sukces.

Dlatego też Samsung przygotował się na uszczypliwe uwagi i postanowił ubiec osoby, które chciałyby mu wbić szpilę. Po przeczytaniu prasówki czuję się tak, jakby to Koreańczycy wymyślili złote telefony. Ba, niemal nie czułem się tak, jakby to Samsung wynalazł złoto.

samsung-e484

Nie zabrakło przykładów i historii przypominających zamierzchłe czasy, gdy to w 2004 roku, Samsung przygotował złoty telefon z okazji Letnich Igrzysk Olimpijskich w Atenach. Stworzono serię telefonów Anycall, których obudowa mieniła się jak śródziemnomorskie słońce - jeśli wierzyć na słowo temu co napisano w prasówce.

Oczywiście to nie jedyna przygoda Koreańczyków ze złotem w tle. Samsung przy współpracy z Giorgio Armani stworzył kolejny telefon. Następnie pokazały się modele Wise Clasic i Wise 2.

samsung-giorgio-armani-gold

Po takim wstępie dochodzimy do sedna sprawy, czyli do szczegółowych informacji o nowym, złotym wydaniu modelu Galaxy S 4.

W 2013 roku, specjalnie dla mieszkańców Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Kuwejtu i Kataru, w złoto został ubrany najnowszy smartfon – Samsung Galaxy S4. Samsung przyozdabia go złotem, a wyrafinowana technologia otrzymuje prestiżową nazwę Gold. Staje się tym samym jeszcze bardziej luksusowym i niezwykłym dziełem sztuki, budzącym pożądanie i zachwyt. - czytamy w oficjalnych materiałach prasowych Samsunga

Samsungu... słabo to wygląda.

Odbiorca czytający tę historię widzi, że ktoś tu próbuje odwrócić kota ogonem. Nie sposób nie zauważyć pewnej inspiracji nowym modelem Apple. Rozumiem też, że Samsung chce uniknąć docinek w tym temacie. Jednak taka forma podania tej historii do mnie nie przemawia.

Samsung powinien mieć jaja i odwagę pokazać swój nowy produkt. Wstać i powiedzieć głośno: “Tak, zrobiliśmy Samsunga Galaxy S 4 GOLD. I wiecie co? Jest naprawdę ze złota!”.

REKLAMA
samsung-e484-2

A nie pokazywać nam taki oto plastikowy, śmieszny telefonik i mówić, że SGS4 Gold jest kontynuacją pomysłu na elektronikę w złotym kolorze. Ja tego nie łapię.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA