1. SPIDER'S WEB
  2. Spiders Web
  3. Tech
  4. Technologie

Na jakich urządzeniach mobilnych odwiedzają nas Czytelnicy Spider's Web?

Na jakich urządzeniach mobilnych odwiedzają nas Czytelnicy Spider’s Web?
164 interakcji
dołącz do dyskusji

Niewiele ponad rok temu odwiedzało nas ok 300 tys. osób w miesiącu (według Google Analyticsa), z czego 14% na urządzeniach mobilnych. Dziś Spider's Web odwiedza 500 tys. osób miesięcznie, a odsetek ruchu mobilnego zwiększył się aż do… 28%. Widać więc, że przyrost ruchu mobilnego jest u nas wyższy niż całkowity wzrost zasięgu. Jeszcze ciekawiej wyglądają statystyki dotyczące urządzeń mobilnych i mobilnych systemów operacyjnych.

28% ruchu ze smartfonów i tabletów to bardzo wysoki współczynnik jak na polskie standardy internetu. W największych portalach nie przekracza on dziś kilkunastu procent (w zasadzie do 15%). No, ale wiadomo, że Spider's Webo to miejsce głównie dla najbardziej zagorzałych fanów technologii, w tym przede wszystkim technologii mobilnych, więc nie do końca nas dziwi aż tak wysoki procent ruchu mobilnego. Cieszy nas w zasadzie, bo widać, że struktura odwiedzalności Spider's Web należy do najbardziej postępowych na rynku.

Jeśli chodzi o popularność mobilnych systemów operacyjnych, które zainstalowane są na urządzeniach mobilnych naszych Czytelników, to odzwierciedla ona aktualną sytuację na rynku - to wielka dominacja trzech graczy, przy czym dwóch pierwszych - wiadomo jakich - kontroluje w zasadzie 90% ruchu mobilnego.

SW – mobilny system operacyjny

Mimo tego, ze Android jest najpopularniejszym mobilnym systemem operacyjnym wśród Czytelników Spider's web, to w rankingu urządzeń Apple nie ma sobie równych - zarówno iPad, jak i iPhone biją na głowę wszystkie inne urządzenia mobilne. Czwarty w rankingu Samsung Galaxy SIII ma aż o 12 pkt proc mniejszy udział w całości odwiedzin. Warto jednak przy okazji zauważyć, że w Top 15 urządzeń mobilnych na SW Samsung ma aż 5 swoich przedstawicieli. W rankingu urządzeń mobilnych warto spojrzeć także na pozycję nr 3, czyli "not set". To zapewne łącznie pula tanich urządzeń działających pod kontrolą systemu Google Android.

Ranking producentów z kolei odzwierciedla to, co widać w rankingu poszczególnych urządzeń. Dzięki popularności iPhone'a i iPada, aż 36% należy do Apple.

Ciekawie prezentują się także informacje nt. wersji systemów operacyjnych na urządzeniach mobilnych Czytelników Spider's Web. W przypadku iOS raczej nie dziwi fakt, że już ponad 33% korzysta z najnowszej siódmej wersji systemu Apple'a. Jeszcze nie minął miesiąc od jej debiutu. Przypuszczam, że za kilka tygodni większość użytkowników iPhone'ów i iPadów łączących się ze Spider's Web działać będzie na najnowszej wersji iOS.

SW – iOS

Z Androidem, to również raczej nie zaskoczenie, jest inaczej. Nawet wśród zaawansowanych użytkowników, a tacy z pewnością odwiedzają SW, aż 34% korzysta z bardzo starej wersji systemu Android - 4.1.2. Najnowsza wersja systemu Google'a to zaledwie 17%, choć mimo to daje to drugie miejsce na wewnętrznym ranking Androida na SW.

SW – Android