REKLAMA

Na jakich urządzeniach mobilnych odwiedzają nas Czytelnicy Spider's Web?

Niewiele ponad rok temu odwiedzało nas ok 300 tys. osób w miesiącu (według Google Analyticsa), z czego 14% na urządzeniach mobilnych. Dziś Spider's Web odwiedza 500 tys. osób miesięcznie, a odsetek ruchu mobilnego zwiększył się aż do… 28%. Widać więc, że przyrost ruchu mobilnego jest u nas wyższy niż całkowity wzrost zasięgu. Jeszcze ciekawiej wyglądają statystyki dotyczące urządzeń mobilnych i mobilnych systemów operacyjnych.

02.10.2013 11.15
Na jakich urządzeniach mobilnych odwiedzają nas Czytelnicy Spider’s Web?
REKLAMA

28% ruchu ze smartfonów i tabletów to bardzo wysoki współczynnik jak na polskie standardy internetu. W największych portalach nie przekracza on dziś kilkunastu procent (w zasadzie do 15%). No, ale wiadomo, że Spider's Webo to miejsce głównie dla najbardziej zagorzałych fanów technologii, w tym przede wszystkim technologii mobilnych, więc nie do końca nas dziwi aż tak wysoki procent ruchu mobilnego. Cieszy nas w zasadzie, bo widać, że struktura odwiedzalności Spider's Web należy do najbardziej postępowych na rynku.

REKLAMA

Jeśli chodzi o popularność mobilnych systemów operacyjnych, które zainstalowane są na urządzeniach mobilnych naszych Czytelników, to odzwierciedla ona aktualną sytuację na rynku - to wielka dominacja trzech graczy, przy czym dwóch pierwszych - wiadomo jakich - kontroluje w zasadzie 90% ruchu mobilnego.

SW – mobilny system operacyjny

Mimo tego, ze Android jest najpopularniejszym mobilnym systemem operacyjnym wśród Czytelników Spider's web, to w rankingu urządzeń Apple nie ma sobie równych - zarówno iPad, jak i iPhone biją na głowę wszystkie inne urządzenia mobilne. Czwarty w rankingu Samsung Galaxy SIII ma aż o 12 pkt proc mniejszy udział w całości odwiedzin. Warto jednak przy okazji zauważyć, że w Top 15 urządzeń mobilnych na SW Samsung ma aż 5 swoich przedstawicieli. W rankingu urządzeń mobilnych warto spojrzeć także na pozycję nr 3, czyli "not set". To zapewne łącznie pula tanich urządzeń działających pod kontrolą systemu Google Android.

Ranking producentów z kolei odzwierciedla to, co widać w rankingu poszczególnych urządzeń. Dzięki popularności iPhone'a i iPada, aż 36% należy do Apple.

Ciekawie prezentują się także informacje nt. wersji systemów operacyjnych na urządzeniach mobilnych Czytelników Spider's Web. W przypadku iOS raczej nie dziwi fakt, że już ponad 33% korzysta z najnowszej siódmej wersji systemu Apple'a. Jeszcze nie minął miesiąc od jej debiutu. Przypuszczam, że za kilka tygodni większość użytkowników iPhone'ów i iPadów łączących się ze Spider's Web działać będzie na najnowszej wersji iOS.

SW – iOS
REKLAMA

Z Androidem, to również raczej nie zaskoczenie, jest inaczej. Nawet wśród zaawansowanych użytkowników, a tacy z pewnością odwiedzają SW, aż 34% korzysta z bardzo starej wersji systemu Android - 4.1.2. Najnowsza wersja systemu Google'a to zaledwie 17%, choć mimo to daje to drugie miejsce na wewnętrznym ranking Androida na SW.

SW – Android
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA