REKLAMA

RoboCop niebawem pojawi się w amerykańskiej armii

Jeśli tak jak ja z niemałym zafascynowaniem oglądaliście przygody takich bohaterów jak Iron Man i RoboCop oraz chętnie graliście w Crysisa, zapewne zainteresujecie się nowym pomysłem amerykańskiej armii. Przewiduje on stworzenie zbroi o nazwie Tactical Assault Light Operator Suit, w skrócie TALOS. Ma ona sprawić, że jej posiadacz będzie miał możliwości, których nie powstydziłby się nawet superbohater.

10.10.2013 10.07
RoboCop niebawem pojawi się w amerykańskiej armii
REKLAMA

O jakie cechy konkretnie chodzi? O zwiększoną wytrzymałość, możliwość widzenia w nocy oraz ochronę przed pociskami. Każdy tego rodzaju kombinezon będzie wyposażony we wbudowany komputer, który będzie informował operatora o otaczającej go sytuacji i dopasowywał się do aktualnych warunków. Przykładowo, będzie mógł on użyć płynnej powłoki ochronnej, którą opracowuje MIT. Powłoka taka,  po włączeniu pola magnetycznego lub elektrycznego, w ciągu milisekund będzie mógł z płynu stać się substancją stałą. Celem jest stworzenie powłoki, która uchroni całe ciało żołnierza lub policjanta przed ostrzałem.

REKLAMA

Dodatkowo powłoka znajdująca się w wewnętrznej części zbroi monitoruje stan organizmu, cały czas bada temperaturę ciała, skóry, tętno oraz nawodnienie. Zbroja będzie mogła też regulować swoją temperaturę, a także dostarczać operatorowi większą dawkę powietrza lub tlenu, jeśli będzie takiej potrzebował. Szczerze mówiąc gdy pierwszy raz usłyszałem o tym pomyśle, skojarzyłem go z Iron Patriotem, jednak jako że nie może on latać i nie ma wbudowanej broni, bardziej przypomina RoboCopa. Pełną informację na temat tego wynalazku znajdziecie na stronie amerykańskiej armii.

REKLAMA
armia

Jeśli TALOS rzeczywiście powstanie, będzie kolejnym dowodem na to, że oprócz tworzenia nowych produktów ważne jest też wymyślanie samego konceptu nowych wynalazków. Bo czy nawet najlepszy inżynier mógłby stworzyć coś tak innowacyjnego, gdyby pomysł na wynalazek nie pojawił się w głowie osoby, która nawet nie zdawała sobie sprawy z tego, że coś takiego będzie się dało stworzyć. Dotyczy to zarówno tabletu (Star Trek), opisywanej tu zbroi (RoboCop), jak również wynalazkach, o których się jeszcze nam nie śniło, a dopiero teraz możemy je zobaczyć w filmach science-fiction.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA