REKLAMA

Patrzmy Apple w patenty i... spodziewajmy się za tydzień nowych akcesoriów do iPadów

W przyszłym tygodniu premiera nowych iPadów, świat wciąż jednak oczekuje od Apple nowych urządzeń. Na najbliższej konferencji raczej nie zobaczymy telewizora, czy zegarka, ale patrząc na patenty Apple możemy ujrzeć coś zupełnie innego. Coś ściśle powiązanego z nazwą wydarzenia.

16.10.2013 07.48
Patrzmy Apple w patenty i… spodziewajmy się za tydzień nowych akcesoriów do iPadów
REKLAMA

Na zaproszeniu rozesłanym przez Apple do dziennikarzy widnieje napis „We still have a lot to cover.”. Zdanie to można różnorodnie interpretować. Najbardziej oczywiste wydaje się tłumaczenie – mamy jeszcze wiele do pokazania/ wykonania /zagospodarowania. Jednak można podejść do tematu bardziej dosłownie i skupić się na okładce do iPadów. Wydaje się bez sensu? Wcale nie.

REKLAMA

Smart Cover zaprezentowany wraz z iPadem 2, był na początku pewnym wyróżnikiem tabletów Apple. W 2011 roku firma na rynku tabletów wciąż jeszcze uciekała konkurencji. Smart Cover „magicznie” uruchamiał urządzenie i robiło to niemałe wrażenie. Dziś takie okładki spowszedniały, a konkurencja wykorzystuje je również w smartfonach dodając tam np. małe okienko pozwalające wyświetlić godzinę, albo nazwę odtwarzanego utworu.

surface

Nie można też zapominać o Microsofcie, który z Touch Cover dla tabletów Surface uczynił jedną z ważnych przewag konkurencyjnych. Choć tańcząca reklama przy promocji pierwszej generacji urządzeń, była słaba, to trudno odmówić tutaj Microsoftowi innowacyjności. Wraz z Surface 2 do sklepów trafi szereg okładek z klawiaturami, z dodatkowym akumulatorem, czy też specjalna wersja do miksowania i tworzenia muzyki.

Microsoft intensywnie promuje swoje okładki wskazując na zwiększoną produktywność przy pracy na tablecie oraz jako alternatywę dla konwertowalnych ultrabooków. Całkiem możliwe, że Apple skopiuje te zaawansowane okładki od Microsoftu. Patrząc na dostępne patenty ma szansę uczynić z nich kolejną wielką przewagę.

W sierpniu 2012 upubliczniono patenty Apple na Smart Cover z dodatkowym wyświetlaczem. Na nim miałyby się pojawić skróty do wybranych programów albo przyciski sterowania. Ponadto cover mógłby pełnić rolę tabletu graficznego lub tak jak w przypadku Microsoft Surface – klawiatury.

Idea wydaje się być bardzo interesująca, ale aby została wcielona Apple musiałby się wcześniej uporać z technicznymi problemami takiego rozwiązania. Ładowanie takiej okładki oraz jej łączność z urządzeniem powinna odbywać się bez dodatkowych widocznych złącz. Ponadto okładka nie może zbytnio ograniczać samego urządzenia w wygodzie użytkowania, obecny Smart Cover daje olbrzymią swobodę ustawienia iPada. Ciężko jest sobie wyobrazić jedną okładkę, która byłaby jednocześnie klawiaturą, tabletem graficznym oraz dodatkowym ekranem.

Wprowadzenie takiego akcesorium wydaje się dziś mało realne z przyczyn technicznych, ale jeśli Apple chce uderzyć dużym tabletem w Microsoft, to okładki wydają się być dobrym pomysłem. W końcu pamiętajmy, że to Apple wyzywa innych od kopistów, by ostatecznie samemu stosować pomysły konkurencji i wdrażać je w atrakcyjnej formie. Tak jak iOS 7 czerpie pełnymi garściami z Androida, ale finalnie jest produktem pełniejszym, kompletnymi bardziej dopracowanym.

REKLAMA

O tym co ostatecznie kryje się za hasłem „We still have a lot to cover.” dowiemy się 22 października po godzinie 19 czasu polskiego. Sloganem „This should brighten everyone’s day” Apple zapraszał na premierę kolorowych iPhone’ów 5c, „We’ve got a little more to show you.” sygnalizował pojawienie się iPada mini, a „Let’s talk iPhone.” Promował debiut iPhone’a 4s z Siri. Czy Apple tym razem traktuje hasło bardzo dosłownie? Jeśli nie ma do pokazania nic innego, to okładki będą mocnym uderzeniem w agresywną promocję Microsoft Surface.

Grafiki patentowe pochodzą z serwisu chip.pl

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA