REKLAMA

Polski tablet Modecoma na Intelu - wielki, szklany iPhone?

Wczoraj wieczorem na imprezie Intela zobaczyłam cała gamę przeróżnych urządzeń z przeróżnymi systemami operacyjnymi. Jedno szczególnie przykuło moją uwagę - spory tablet, który wykończeniem mocno przypomina iPhone'a 4/4s, co może być pozytywne, bo w końcu smartfon ten był wspaniale wykończony, i negatywie, bo zdarzało mu się stłuc. Spory, całkiem imponujący ekran IPS, klasyczny wygląd, dobra jakość. Chwila, co to?!

25.10.2013 07.45
Polski tablet Modecoma na Intelu – wielki, szklany iPhone?
REKLAMA

Przyznam się bez bicia, że jak pewnie sporo osób jestem, a w zasadzie byłam nieco uprzedzona do polskich producentów sprzętu taniego. Niepotrzebnie, bo ostatnio kupiłam za całe 73 złote głośniki 2.1 polskiego Modecoma, które miały służyć tylko do wydawania dźwięków przy oglądaniu seriali, a okazały się przyzwoite na tyle, by słuchać na nich nawet muzyki. Słowem, głośniki za 73 złote grają na moje ucho jak takie znanego producenta na "C" za 250-300 złotych.

REKLAMA

Przez chwilę więc zdziwiłam się, że jedyny naprawdę oryginalny i nie ginący w tłumie, w pozytywnym tego słowa znaczeniu, tablet na stoiskach pochodzi od polskiego Modecoma, ale przypomniałam sobie o moich głośnikach i przestałam się tak dziwić. Modecom Freetab 9000 IPS IC, bo tak nazywa się ten niedostępny jeszcze w sprzedaży model, okazał się całkiem ciekawym sprzętem.

Modecom Freetab 9000 intel 2

Pokryty z obu stron szkłem niczym właśnie iPhone 4 Freetab działa pod kontrolą Atoma Z2580 Clover Trail+ 2.0 GHz z dwurdzeniowym chipem graficznym PowerVR SGX 544MP2 o taktowaniu 533MHz i 2 GB RAM-u. Ekran to IPS o rozdzielczości 1900 x 1200 pikseli i przekątnej 8,9 cala i muszę przyznać, że przez kilkanaście minut zrobił na mnie spore wrażenie. Dobre nasycenie kolorów, wyrazistość i kontrast wydają się jego mocnymi stronami.

Wykonanie za to jest niespodziewane. Szkło budzi obawy o przypadkowe zbicie, jednak daje ciekawe poczucie obcowania z urządzeniem z co najmniej wyższej średniej półki. Zwłaszcza w połączeniu z detalami, takimi jak ramka na krawędziach, pomiędzy taflami szkła. Jest po prostu bardzo, bardzo dobre i nie można nie pomyśleć "iPhone!".

Freetab 9000 IPS IC warty jest uwagi, bo nie dość, że ciekawie wykonany (wciąż jednak martwię się o stłuczenia) i o dobrej specyfikacji, to działa na Intelu. A jak część naszej redakcji, włącznie ze mną i z Przemkiem Pająkiem mogła się już przekonać, urządzenia z Intelem są po prostu wydajne i lepiej zarządzają energią, co skutkuje zwykle dłuższym czasem pracy niż na jednostkach ARM.

Bardzo cieszy, że polskie firmy też decydują się na Intela. Oprócz 9000 IPS IC Modecom wprowadzi niedługo do sprzedaży mniejszy model 7800 IPS IC z ekranem 7,85 cala i rozdzielczością 1024 x 768 pikseli i tożsamą do 9000 specyfikacją, ale pewnie sporo niższą ceną.

REKLAMA

Aktualizacja:

Cena Modecom Freetab 9000 IPS IC będzie wynosiła 799 złotych.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA