REKLAMA

Najnowszy trend w profesjonalnej fotografii – kreatywne sesje maluchów

Bardzo ciekawym trendem jaki można ostatnio zaobserwować w profesjonalnej fotografii jest fotografowanie niemowląt. Nie chodzi jednak o zwykłe „pstryki” wykonane maluchom, tylko najprawdziwsze sesje zdjęciowe. Fotografowie prześcigają się w pomysłach, a jednym z najciekawszych jest przedstawienie nieświadomego dziecka w iście bajkowej scenerii.

31.10.2013 09.45
Najnowszy trend w profesjonalnej fotografii – kreatywne sesje maluchów
REKLAMA

Fotografia, nazwijmy to, rodzinna, ma się doskonale od lat. Fotografowie oferują zdjęcia narzeczeńskie, sesje ślubne, sesje „z brzuszkiem” i reportaż z chrztu. Od jakiegoś czasu widać także nowy trend, który dodaje do tej układanki kolejny element, mianowicie kreatywną fotografię niemowląt.

REKLAMA

Zdjęcia maluszków pozujących nieświadomie w baśniowych sceneriach są rozczulające. Trudno mi wyobrazić sobie rodzica, który nie chciałby zorganizować własnemu dziecku podobnej sesji. Jak widać na zdjęciach poniżej, pomysłów jest mnóstwo, a wiele czerpie garściami z literatury i bajek. Zdjęcia z takiej sesji mogą być idealnym prezentem dla dziecka np. na osiemnaste urodziny (o ile jakiś rodzic faktycznie zdoła wytrzymać tyle czasu z takim prezentem).

Z punktu widzenia przedsiębiorczego fotografa, pomysł jest doskonały. Kontakt z parą młodą nie kończy się na oddaniu albumów ślubnych. Jest to świetny pomysł na rozszerzenie działalności i jeszcze mocniejsze zżycie się z klientem. Klienci mają powody, by wrócić do zaufanego fotografa. Budowanie przyjacielskich relacji z klientem jest ważne, bo w tej branży większość zleceń pochodzi z poleceń zadowolonych klientów.

Zostawmy jednak na moment te biznesowe rozważania i zobaczmy, jak ciekawie można zaaranżować taką sesję. Autorkę zdjęć jest Queenie Liao.

wengen1
wengen2
wengen6
wengen7
wengen8
wengen10
wengen12
wengen13
REKLAMA
wengen18

Źródło: Petapixel.com.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA