REKLAMA

Imponujący film poklatkowy z Mount Everest

Jako fotograf co jakiś czas trafiam na reportaż, zdjęcie, lub film, obok którego nie mogę przejść obojętnie. Takim materiałem jest właśnie poniższy film poklatkowy timelapse, który Elia Saikaly stworzył na dachu świata.

03.10.2013 09.36
Imponujący film poklatkowy z Mount Everest
REKLAMA

REKLAMA

Film powstał w całości na Mount Everest. Dosłownie. Poza wykonaniem zdjęć, Elia także je wybrał i zmontował będąc kilka tysięcy metrów nad poziomem morza. Posłużył mu do tego duet programów Adobe Lightroom i Final Cut Pro, oraz laptop zaopatrzony w mnóstwo baterii.

Autor opowiada, że zdjęcia do filmu powstawały głównie nocą, kiedy większość ekipy spała. Film składa się z kilkudziesięciu tysięcy (!) fotografii, wykonanych przy użyciu Canona 5D mk II i szklanej „świętej trójcy” Canona: 16-35mm f/2.8, 24-70mm f/2.8 i 70-200mm f/2.8.

Wykonanie filmu timelapse jest trudne. Wykonanie dobrego filmu timelapse jest rzeczą okrutnie trudną, a wykonanie go podczas wspinaczki na Mount Everest musi być wysiłkiem niemal nadludzkim. O swoich przeżyciach w strefie śmierci powyżej 8000 m.n.p.m. autor pisze na swoim blogu. Polecam.

Warto także zobaczyć wspaniałe zdjęcia, których autorem jest Elia Saikaly:

watermark (1)
watermark (2)
watermark (3)
watermark (4)
watermark (5)
REKLAMA
watermark (6)
watermark
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA