1. Spider's Web
  2. Technologie

Niezbędnik dla Windows Phone: płać, wypłacaj i przelewaj pieniądze swoim smartfonem z aplikacją IKO

Lokowanie produktu

Aplikacja IKO pozwala na realizowanie płatności mobilnych. Dzięki niej zapłacimy za zakupy, wypłacimy pieniądze z bankomatu, a nawet prześlemy je innemu użytkownikowi znając wyłącznie jego numer telefonu.

07.10.2013
23:00
Niezbędnik dla Windows Phone: płać, wypłacaj i przelewaj pieniądze swoim smartfonem z aplikacją IKO

Program IKO stworzony został przez PKO Bank Polski. Jednak z rozwiązania tego korzystać mogą również klienci innych banków. Do obsługi IKO nie potrzebujemy nowego konta w PKO. Aplikacja utworzy nam rachunek, który będziemy mogli zasilić przelewem z dowolnego konta.

Posługiwanie się programem IKO jest bardzo proste i szybkie. Większość transakcji przebiega szybciej, niż wtedy gdybyśmy musieli zapłacić gotówką. Przy tradycyjnej formie płatności musimy wyliczyć odpowiednią kwotę, jeżeli tego nie zrobimy kasje będzie musiał przyjąć płatność i wydać nam resztę.

Płacenie za pomocą IKO jest szybsze niż tradycyjne liczenie pieniędzy. Na ekranie smartfona wyświetli się sześciocyfrowy kod IKO. Za jego pomocą zapłacimy w sklepie lub wypłacimy gotówkę z bankomatu.

Kod IKO generowany jest automatycznie i ważny jest przez określony czas. Możemy ręcznie wygenerowań nowy kod, gdy do upływu ważności starego pozostało mniej niż trzydzieści sekund. Po podaniu kodu IKO kasjerowi zapłacimy za zakupy. W celu potwierdzenia chęci zrealizowania transakcji będzie konieczne jej potwierdzenie na ekranie telefonu.

Aplikacja wyświetla informacje o dostępnym stanie naszego konta. Po kliknięciu w stan salda zostaniemy przeniesieni do szczegółów naszych rachunków.

Naszym wewnętrznym identyfikatorem wewnątrz systemu IKO jest numer telefonu. Przy zakładaniu konta program za pomocą SMS-a weryfikuje nas numer. Dzięki takiemu procesowi aplikacja IKO będzie powiązana z naszym numerem telefonu i będziemy mieli możliwość wysyłania i odbierania przelewów od innych użytkowników. To bardzo wygodny sposób identyfikacji innych osób wewnątrz aplikacji.

Dostęp do programu jest zabezpieczany czterocyfrowym kodem PIN.

Wpis przygotowany we współpracy z firmą Nokia, partnerem Spider’s Web.

Lokowanie produktu
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu