Tech  / Lokowanie produktu

Niezbędnik dla Windows Phone: płać, wypłacaj i przelewaj pieniądze swoim smartfonem z aplikacją IKO

Picture of the author

Aplikacja IKO pozwala na realizowanie płatności mobilnych. Dzięki niej zapłacimy za zakupy, wypłacimy pieniądze z bankomatu, a nawet prześlemy je innemu użytkownikowi znając wyłącznie jego numer telefonu.

Program IKO stworzony został przez PKO Bank Polski. Jednak z rozwiązania tego korzystać mogą również klienci innych banków. Do obsługi IKO nie potrzebujemy nowego konta w PKO. Aplikacja utworzy nam rachunek, który będziemy mogli zasilić przelewem z dowolnego konta.

Posługiwanie się programem IKO jest bardzo proste i szybkie. Większość transakcji przebiega szybciej, niż wtedy gdybyśmy musieli zapłacić gotówką. Przy tradycyjnej formie płatności musimy wyliczyć odpowiednią kwotę, jeżeli tego nie zrobimy kasje będzie musiał przyjąć płatność i wydać nam resztę.

Płacenie za pomocą IKO jest szybsze niż tradycyjne liczenie pieniędzy. Na ekranie smartfona wyświetli się sześciocyfrowy kod IKO. Za jego pomocą zapłacimy w sklepie lub wypłacimy gotówkę z bankomatu.

Kod IKO generowany jest automatycznie i ważny jest przez określony czas. Możemy ręcznie wygenerowań nowy kod, gdy do upływu ważności starego pozostało mniej niż trzydzieści sekund. Po podaniu kodu IKO kasjerowi zapłacimy za zakupy. W celu potwierdzenia chęci zrealizowania transakcji będzie konieczne jej potwierdzenie na ekranie telefonu.

Aplikacja wyświetla informacje o dostępnym stanie naszego konta. Po kliknięciu w stan salda zostaniemy przeniesieni do szczegółów naszych rachunków.

Naszym wewnętrznym identyfikatorem wewnątrz systemu IKO jest numer telefonu. Przy zakładaniu konta program za pomocą SMS-a weryfikuje nas numer. Dzięki takiemu procesowi aplikacja IKO będzie powiązana z naszym numerem telefonu i będziemy mieli możliwość wysyłania i odbierania przelewów od innych użytkowników. To bardzo wygodny sposób identyfikacji innych osób wewnątrz aplikacji.

Dostęp do programu jest zabezpieczany czterocyfrowym kodem PIN.

Aplikację pobierzecie bezpłatnie ze Sklepu Windows Phone.

Wpis przygotowany we współpracy z firmą Nokia, partnerem Spider’s Web.

Zdjęcie Closeup of golden bullion on hundred dollars banknotes background pochodzi z serwisu Shutterstock

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst