REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech
  4. Sprzęt
  5. Oprogramowanie

A teraz pomachaj do swojego smartfona

Dotykamy ich, mówimy do nich, czasami zaglądają w nasze oczy, aby wiedzieć czy na nie patrzymy. Tak, mowa o naszych smartfonach. Niedługo będziemy też do nich machać. Na to wskazuje najnowsze przejęcie firmy Google.

Flutter
REKLAMA

Firma Flutter rozpoczęła swoją działalność zaledwie 3 lata temu. Firma tworzy oprogramowanie, które interpretuje nasze gesty przed kamerą i zamienia je na konkretne plecenia. I tak na przykład machnięcie ręką w lewo lub w prawo może sprawić, że przełączymy na następny utwór muzyczny czy też obejrzymy kolejne zdjęcie z galerii.

REKLAMA

Dzisiaj Navneet Dalal – prezes Flutter – ogłosił, że jego firma została zakupiona przez Google. Dokładna wartość transakcji nie jest znana, ale najprawdopodobniej opływa ona na kilkadziesiąt milionów dolarów.

Kiedy zaczęliśmy trzy lata temu, naszym marzeniem było stworzenie potężnego, łatwo dostępnego i przede wszystkim efektywnego narzędzia do rozpoznawania gestów, które przez wielu było uważane za marzenie, coś niemożliwego do zrealizowania. Od tamtego czasu dążyliśmy do tego, aby stworzyć najlepsze algorytmy i przyjazny interfejs użytkownika.

Nawet po wprowadzeniu naszej pierwszej aplikacji, nie zaprzestaliśmy naszych badań. Wasze entuzjazm i wsparcie  popychały nas do tego, aby być coraz lepszymi. Jesteśmy inspirowani każdego dnia, kiedy na przykład słyszymy, że dzięki Flutter czujecie się jak superbohaterowie, ponieważ zaawansowana technologia nie powinna wiele różnić się od magii, prawda?

Dzisiaj jesteśmy niezwykle podekscytowani tym, że możemy ogłosić, iż dalsze badania będziemy prowadzić w Google. Dzielimy z Google wspólną pasję do myślenia „10x” i cieszymy się z tego, że do naszej kosmicznej podróży zostanie dodane ich paliwo rakietowe.

Szczególnie mocno chcemy podziękować wszystkim naszym użytkownikom, za wasze wsparcie i inspiracje. Oczywiście użytkownicy Flutter dalej będą mogli korzystać z naszej aplikacji, czekajcie na dalsze informacje.

Jak widzicie, ogłoszenie jest pełne pięknych i wyniosłych słów, ale w praktyce okazuje się mało szczegółowe. Możemy jedynie spekulować, że Google chce wykorzystać algorytmy Flutter w swoich urządzeniach. A jedynymi sprzętami internetowego giganta są urządzenia mobilne, czyli smartfony, tablety, ewentualnie chromebooki i Google Glass.

REKLAMA

Moim zdaniem Google chce zintegrować technologię Flutter z kolejnymi wersjami Androida oraz Chrome OS. Jednak chyba największy sens sterowanie gestami miałoby w przypadku okularów. Przecież tam nie będzie dotykowego ekranu, a same polecenia głosowe mogą nie być wystarczające. Wtedy machanie rękami, jak dziwnie by nie wyglądało, może okazać się bardzo przydatne.

Z drugiej strony nie wyobrażam sobie, żebyśmy mieli machać do naszych smartfonów i tabletów. Rozumiem bardzo proste gesty, jak chociażby proste machnięcie przed ekranem w celu wybudzenia go i sprawdzenia godziny lub powiadomień, ale to przecież jest już dostępne dzisiaj i nie potrzeba do tego skomplikowanych algorytmów.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA