REKLAMA

A teraz pomachaj do swojego smartfona

Dotykamy ich, mówimy do nich, czasami zaglądają w nasze oczy, aby wiedzieć czy na nie patrzymy. Tak, mowa o naszych smartfonach. Niedługo będziemy też do nich machać. Na to wskazuje najnowsze przejęcie firmy Google.

03.10.2013 11.41
Flutter
REKLAMA

Firma Flutter rozpoczęła swoją działalność zaledwie 3 lata temu. Firma tworzy oprogramowanie, które interpretuje nasze gesty przed kamerą i zamienia je na konkretne plecenia. I tak na przykład machnięcie ręką w lewo lub w prawo może sprawić, że przełączymy na następny utwór muzyczny czy też obejrzymy kolejne zdjęcie z galerii.

REKLAMA

Dzisiaj Navneet Dalal – prezes Flutter – ogłosił, że jego firma została zakupiona przez Google. Dokładna wartość transakcji nie jest znana, ale najprawdopodobniej opływa ona na kilkadziesiąt milionów dolarów.

Jak widzicie, ogłoszenie jest pełne pięknych i wyniosłych słów, ale w praktyce okazuje się mało szczegółowe. Możemy jedynie spekulować, że Google chce wykorzystać algorytmy Flutter w swoich urządzeniach. A jedynymi sprzętami internetowego giganta są urządzenia mobilne, czyli smartfony, tablety, ewentualnie chromebooki i Google Glass.

REKLAMA

Moim zdaniem Google chce zintegrować technologię Flutter z kolejnymi wersjami Androida oraz Chrome OS. Jednak chyba największy sens sterowanie gestami miałoby w przypadku okularów. Przecież tam nie będzie dotykowego ekranu, a same polecenia głosowe mogą nie być wystarczające. Wtedy machanie rękami, jak dziwnie by nie wyglądało, może okazać się bardzo przydatne.

Z drugiej strony nie wyobrażam sobie, żebyśmy mieli machać do naszych smartfonów i tabletów. Rozumiem bardzo proste gesty, jak chociażby proste machnięcie przed ekranem w celu wybudzenia go i sprawdzenia godziny lub powiadomień, ale to przecież jest już dostępne dzisiaj i nie potrzeba do tego skomplikowanych algorytmów.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA