Foto  / Artykuł

Fotografie niczym renesansowe obrazy

Picture of the author

Dziś chciałem Wam przedstawić twórczość niezwykłego fotografa, Billa Gekasa. Tworzy on fotografie jedyne w swoim rodzaju. Zdjęcia poprzez swoją precyzyjną kompozycję, nastrój, kolory i ton bardziej przypominają renesansowe obrazy, niż fotografie.

Bill stał się sławny na całym świecie za sprawą swoich wyjątkowych portretów, które mają atmosferę wielkich dzieł malarskich. Fotograf jest samoukiem. W swoich fotografiach pokazuje wielkie zrozumienie dla sztuki fotografii i kompozycji. Jego zdjęcia zdobywały najwyższe wyróżnienia w wielu międzynarodowych konkursach, m.in. International Loupe Awards, Creative Asia Awards, czy Prix De La Photographie Paris. Jego zdjęcia zdobiły też wiele papierowych publikacji i albumów.

Charakterystycznym i nieodłącznym elementem zdjęć Billa są duże oczy jego małej córki. To ta mała „modelka” tworzy fotografie. Jej poważna mina i przede wszystkim charakteryzacja sprawiają, że obok zdjęć nie da się przejść obojętnie.

Jak mówi sam autor, kluczem do zdjęć jest przemyślana koncepcja. Przed przystąpieniem do sesji Bill ma wszystko gotowe i zaplanowane. Potrzebne jest oświetlenie, cała scena, rekwizyty i kostiumy. Ustawienie tych wszystkich elementów w idealną całość może zająć nawet 8 godzin.

Autor przyznaje, że wiele pomysłów czerpie z twórczości wybitnych malarzy, takich jak Caravaggio, Vermeer, Rembrandt, Rafael, Velazquez.

Muszę przyznać, że jest to jeden z najbardziej oryginalnych, a zarazem konsekwentnych fotografów, jakich widziałem.

Świetne portfolio autora znajduje się na jego profilu na stronie 500 px.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst