1. SPIDER'S WEB
  2. Foto
  3. Tech

Fotografie niczym renesansowe obrazy

Jaki tablet z Intel Bay Trail warto kupić? Odpowiadamy na to pytanie

Dziś chciałem Wam przedstawić twórczość niezwykłego fotografa, Billa Gekasa. Tworzy on fotografie jedyne w swoim rodzaju. Zdjęcia poprzez swoją precyzyjną kompozycję, nastrój, kolory i ton bardziej przypominają renesansowe obrazy, niż fotografie.

Bill stał się sławny na całym świecie za sprawą swoich wyjątkowych portretów, które mają atmosferę wielkich dzieł malarskich. Fotograf jest samoukiem. W swoich fotografiach pokazuje wielkie zrozumienie dla sztuki fotografii i kompozycji. Jego zdjęcia zdobywały najwyższe wyróżnienia w wielu międzynarodowych konkursach, m.in. International Loupe Awards, Creative Asia Awards, czy Prix De La Photographie Paris. Jego zdjęcia zdobiły też wiele papierowych publikacji i albumów.

Charakterystycznym i nieodłącznym elementem zdjęć Billa są duże oczy jego małej córki. To ta mała „modelka” tworzy fotografie. Jej poważna mina i przede wszystkim charakteryzacja sprawiają, że obok zdjęć nie da się przejść obojętnie.

Jak mówi sam autor, kluczem do zdjęć jest przemyślana koncepcja. Przed przystąpieniem do sesji Bill ma wszystko gotowe i zaplanowane. Potrzebne jest oświetlenie, cała scena, rekwizyty i kostiumy. Ustawienie tych wszystkich elementów w idealną całość może zająć nawet 8 godzin.

Autor przyznaje, że wiele pomysłów czerpie z twórczości wybitnych malarzy, takich jak Caravaggio, Vermeer, Rembrandt, Rafael, Velazquez.

Muszę przyznać, że jest to jeden z najbardziej oryginalnych, a zarazem konsekwentnych fotografów, jakich widziałem.

andalucia
estudio
felinefriend
pears
pleiadian
plums
potatoes
theletter

Świetne portfolio autora znajduje się na jego profilu na stronie 500 px.