REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Comperio to dobre narzędzie do znalezienia smartfona szytego na miarę

Każdego dnia na świecie pojawia się tyle smartfonów, że po prostu nie da się zapamiętać ich wszystkich parametrów. Dlatego jeśli ktoś chce kupić taki sprzęt, ale waha się między kilkoma modelami, powinien najpierw skorzystać z porównywarki produktów. Jedną z nich jest Comperio.co. Ma ona w sobie ogromny potencjał, gdyż jest powiązana z popularnym serwisem Nokaut, który również jest porównywarką produktów, acz bardziej uniwersalną.

17.10.2013
9:46
Comperio to dobre narzędzie do znalezienia smartfona szytego na miarę
REKLAMA

Skorzystałem już z Comperio.co i muszę przyznać, że już na pierwszy rzut oka widać, iż jest to produkt nowy. Jak na razie w bazie produktów znajdują się tylko 152 smartfony, ale wierzę, że z czasem liczba ta znacznie się zwiększy. Mimo to większość użytkowników powinna być zadowolona nawet z tego, gdyż bez problemu da się wyszukać telefony popularnych producentów, takich jak HTC lub Samsung.

REKLAMA
Comperio-1

Zatem jeśli ktoś zamierza przedłużyć umowę u swojego operatora i u niego otrzymać nowy smartfon, bez problemu znajdzie większość oferowanych modeli. Problem pojawia się dopiero, gdy próbujemy znaleźć urządzenie mniej rozpoznawalnej marki, np. Prestigio. Wówczas raczej Compario nie będzie zbyt pomocne. Jednak widać, że niebawem może się to zmienić. Świadczy o tym możliwość znalezienia bardzo popularnego i taniego smartfona GoClever Quantum 4, który właśnie wchodzi do sprzedaży.

Comperio-2

Jeśli chodzi o możliwości porównania, można ze sobą skonfrontować dwa modele pod kątem podstawowych cech, wydajności, różnic w parametrach i technologii oraz opinii użytkowników. Każda kategoria zawiera te same dane, ale podane w innej formie. O wiele lepiej i bardziej intuicyjnie wyglądałoby to, gdyby zaproponowano tylko jeden sposób porównania. Wyjątkowo nie podoba mi się, że wydajność telefonu przedstawia się na wykresach, jakby to były wyniki testów, podczas gdy są to suche dane ze specyfikacji.

Comperio-3

Chyba nie muszę dodawać, że takie przedstawienie wydajności nie ma jakiegokolwiek sensu, zwłaszcza jeśli porównujemy telefony wyposażone w dwa różne systemy operacyjne. W końcu telefon z Androidem i czterordzeniowym Mediatekiem nie będzie działał tak szybko jak urządzenie z dwurdzeniowym Qualcomm Snapdragon S4 Pro i systemem Windows Phone. Mimo to według Comperio to ten pierwszy telefon będzie prezentować się lepiej.

Comperio-4

O kilka słów na temat Comperio.co spytaliśmy też Michała Jaskólskiego z serwisu Nokaut. Oto jego wypowiedź na ten temat:

REKLAMA

Comperio nie jest produktem Grupy Nokaut S.A., natomiast mocno im kibicujemy, ponieważ jest jednym z pierwszych, nowych projektów realizowanych w oparciu o Nokaut API.

Niedawno zdecydowaliśmy się na szersze niż do tej pory otwarcie się na zewnętrznych developerów i nowe startupy. Dzięki naszemu API jesteśmy w stanie dostarczyć im informacji o wszystkich lub wybranych produktach, ofertach i cenach znajdujących się w naszej bazie zawierającej codziennie aktualizowane dane o 12 milionach ofert kilku tysięcy sklepów internetowych, dodatkowo oferując atrakcyjną prowizję od każdego przejścia do sklepu lub transakcji na naszej platformie handlowej. Wierzymy, że dzięki temu powstaną nowe, interesujące produkty, które w innym wypadku nie ujrzałyby światła dziennego.

Wykorzystanie Nokaut API może być również sensownym sposobem na monetyzację wielu blogów czy serwisów tematycznych - teraz każdy tego typu serwis może we współpracy z nami nie tylko pokazać ceny opisywanych produktów w różnych sklepach, ale także stworzyć własną miniporównywarkę czy pasaż handlowy.

Nie wykluczamy implementacji Comperio w Nokaucie w formie, która będzie użyteczna i wygodna dla tysięcy konsumentów codziennie odwiedzających nas w poszukiwaniu informacji o cenach i parametrach telefonów komórkowych czy innych produktów.

Trzeba przyznać, że Comperio już na pierwszy rzut oka prezentuje się bardzo dobrze. Wygląda naprawdę ładnie, jest narzędziem przydatnym i ma dużego partnera. W jaki sposób można poprawić opisywaną porównywarkę? By to zrobić, wystarczy zostawić jeden sposób wyszukiwania oraz pozyskać specjalistyczną bazę produktów oraz ich parametrów, podobną do tej z serwisu mgsm. Jednak myślę, że nawet bez tego Comperio w niedługim czasie stanie się znanym miejscem w polskiej sieci, które będzie wykorzystywane przynajmniej raz na dwa lata przez większość osób wymieniających smartfon na nowy, czyli przez niemal każdego z nas.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA