REKLAMA

Samsung Galaxy S 4 został ozłocony. To już ten sam poziom co iPhone?

Nowy iPhone 5s w kolorze złotym (szampańskim) wzbudza jeszcze większe emocje niż wszystkie pozostałe wersje nowych smartfonów od Apple. Jednym się podoba inni twierdzą, że w gratisie dodawany jest dres i rosyjski paszport. Jednak zwykły iPhone ze sklepu to jeszcze nie oznaka luksusu. Na świecie istnieje wiele firm specjalizujących się w personalizacji takich urządzeń. Teraz zaszczyt "ozłocenia" kopnął także Samsunga Galaxy S4.

23.09.2013 12.59
Samsung Galaxy S 4 został ozłocony. To już ten sam poziom co iPhone?
REKLAMA

W zalewie informacji prasowych dziwnym trafem zwróciłem uwagę na wieści od iGold. Firmy specjalizującej się zdobieniem, a konkretnie pozłacaniem przeróżnych rzeczy. Głównie jednak trudnią się w „upiększaniu” sprzętów firmy Apple. Teraz do swojej oferty włączyli jeszcze złotego Samsunga Galaxy S4. Najnowszy supersmartfon koreańskiego procenta doczekał się tyłu powleczonego 24-karatowym złotem.

REKLAMA

Za taką Androidową oznakę naszego dobrobytu przyjdzie nam zapłacić tylko lub aż 5900 złotych. Ozłocony iPhone 5, to wydatek minimum 8900 złotych, za wersję z diamentami zapłacimy ponad 12 tysięcy złotych, za iPada mini prawie 7 tysięcy. Dzięki takiemu zakupowi dopiero ukażemy swój prestiż i będziemy mogli mówić o prawdziwym luksusie rodem z miłości na bogato.

Koniec jednak tych żartów. W końcu to prawdziwy biznes i całkiem pokaźny rynek zbytu zwłaszcza w niektórych snobistycznych regionach tego świata. Polski serwis nie jest z pewnością pierwszy, który podjął się złocenia Samsunga Galaxy S4. To nie jest też pierwszy nie-iPhone’owy telefon, który doczekał się takiego zaszczytu. Wcześniej często złocono biznesowe telefony BlackBerry. A z luksusowych i bajecznie drogich telefonów słynie marka Vertu. Jej butiki znajdziemy w najbardziej ekskluzywnych dzielnicach, chociażby w Mediolanie.

Złoty Samsung Galaxy S4 jest jednak potwierdzeniem, kilku trendów, które obserwujemy w ostatnich latach. Przede wszystkim koreańskiemu producentowi udało się wykreować produkt, o którym jest głośno i jest pożądany prawie tak samo jak iPhone. Oczywiście sprzedaż smartfonów Samsunga jest bardziej rozproszona, nie ma też tak wyraźnej grupy fanów, którzy stali by nocami pod sklepami, ale wystarczy cofnąć się do pierwszego półrocza i przypomnieć sobie medialny szum wokół premiery tego telefonu.

Ponadto Samsungowi udało się zrobić olbrzymi skok wizerunkowy, który teraz próbuje powtórzyć LG czy chiński TCL. Przecież jeszcze dekadę temu Samsung był postrzegany jako tania i słaba marka konkurująca z legendarnymi firmami z Japonii jak Sony czy Panasonic. Obecnie Samsung jest postrzegany jako topowa konsumencka marka. Firma potrafiła zbudować zaufanie wśród klientów i poczucie solidności. Samsung i Apple są dziś niemal na równi i to jest olbrzymi sukces koreańskiej marki.

REKLAMA

Apple nie stracił swojej renomy, ale zyskał poważną konkurencję. Ten złoty Galaxy S4 jest tego dowodem. Konsumenci znaleźli sobie bardzo ciekawe alternatywy w postaci najnowszych smartfonów Samsunga, Sony czy HTC. I nawet Ci najbogatsi też chcą cieszyć się tymi smartfonami w luksusowych wydaniach. Złoty Galaxy S4 potwierdza sukces Samsunga i unaocznia sytuacje Apple.

Zdjęcia urządzeń pochodzą z serwisu Goldgenie

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA