REKLAMA

LTE 4G i 200 GB transferu miesięcznie - tym będzie kusił nas Play

W trakcie dzisiejsze konferencji Play poznaliśmy szczegóły nowej oferty Unlimited oraz dowiedzieliśmy się, że fioletowy operator wkrótce wystartuje z własną siecią LTE 4G.

09.09.2013 10.45
LTE 4G i 200 GB transferu miesięcznie – tym będzie kusił nas Play
REKLAMA

W nowej ofercie dla klienta indywidualnego dostępne będą trzy formuły: Play Unlimited, 4.0 Unlimited oraz Europa Unlimited, przy czym pierwsza z nich jest najtańsza, a ostatnia najdroższa.

REKLAMA

W ofercie bez telefonu, w umowie na 18 miesięcy zapłacimy miesięczny abonament za Play Unlimited w wysokości 9,99 złotych bez pakietu danych lub 29,99 złotych z pakietem 2 GB. Z kolei 4.0 Unlimited to odpowiednio 29,99 zł i 49,99 zł, a Europa Unlimited to koszt miesięczny na poziomie 59,99 zł oraz 79,99 zł. Identyczne umowy z telefonem są za każdym razem droższe o dokładnie 20 złotych. Oznacza to, że najtańsza (Play Unlimited bez telefonu i pakietu) kosztuje 29,99 złotych, a najdroższa (Europa z telefonem i pakietem) 99,99 złotych. Dodatkowo klienci Formuła 4.0 Unlimited i Formuła Europa Unlimited do końca 2014 roku mogą bezpłatnie pobierać dane w sieci LTE (do 200 GB miesięcznie). Jednak dotyczy to tylko sieci 4G. W przypadku innych standardów (HSDPA, 3G itd.) pomniejszamy będzie pakiet 2 GB.

W każdej formule nielimitowane są rozmowy w sieci Play. Minuty do innych operatorów kosztują 29 groszy w najtańszej formule Play Unlimited, a w pozostałych również są nieograniczone. W Europa Unlimited nie zapłacimy dodatkowo także z SMS-y, telefony na numery stacjonarne oraz odbieranie rozmów w roamingu na terenie Unii Europejskiej. W tańszych formułach są to koszty odpowiednio 29 gr, 19 gr oraz 36 gr.

play-unlimited

Play zaprezentował także ofertę dla firm, która prezentuje się następująco:

play-unlimited-dla-firm

Jeśli zaś chodzi o sieć 4G LTE, to do końca roku w jej zasięgu ma się znaleźć 13 miast (Warszawa, Kraków, Wrocław, Łódź, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Rzeszów, Częstochowa, Toruń, Wałbrzych, Koszalin i Tarnów). Start jest planowany na 11 listopada tego roku. W teorii maksymalna prędkość 4G LTE w Play może sięgnąć poziomu 75 Mb na sekundę, ale operator postanowił ograniczyć ją do 15 Mb na sekundę. Z nowej sieci będą mogli korzystać praktycznie wszyscy, abonamentowi klienci Play’a. Wyłączeni zostaną tylko użytkownicy najstarszych ofert tego operatora. Użytkownicy prepaidów mają zostać włączeni do oferty w późniejszym czasie.

REKLAMA

Sieć 4G LTE to coś, czego się spodziewaliśmy. Nie jest to żadne zaskoczenie. Jako mieszkańca Bydgoszczy, dziwi mnie jedynie to, że Play zapomniał właśnie o moim mieście. To jednak nie miejsce na prywatę, więc przemilczmy ten fakt.

Jeśli zaś chodzi o nowe formuły Unlimited, to tutaj także nie ma żadnej rewolucji. Już Marcin Gruszka – rzecznik fioletowego operatora, zapowiadał, że nie będzie w tym wypadku żadnej rewelacji i tak też rzeczywiście jest. Można nawet powiedzieć, że to pewien krok wstecz. Wcześniej klienci mogli podpisywać umowy na rok. Teraz oferta dotyczy cyrografu na 18 miesięcy. Poza tym aktualna Formuła M bez telefonu i z pakietem 1,5 GB danych kosztuje co prawda 54 złote, ale minuta połączenia na telefony stacjonarne i do innych sieci kosztuje tam 19 gr, a nie 29 gr. Finalnie nowe formuły mogą się okazać droższe niż dotychczasowe i moim zdaniem wygląda to na stopniowe podnoszenie cen. Czyżby operatorzy za bardzo zagalopowali się w swoich promocjach?

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA