REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Sport.pl ma nową gwiazdę - to Paweł Wilkowicz z "Rzeczpospolitej"!

Sporo się dzieje w świecie mediów sportowych. Z Agory odszedł niedawno Michał Pol, który został dyrektorem pionu sportowego wszystkich mediów sportowych Ringier Axel Springer (o czym Spider's Web informował jako pierwszy w Polsce). Wczoraj okazało się, że Pol został też nowym redaktorem naczelnym "Przeglądu Sportowego" (co sugerowaliśmy, że się stanie). Dziś mamy jeszcze jednego bardzo ciekawego newsa - nową gwiazdą Sport.pl, sportowego ramienia Agory, został Paweł Wilkowicz.

29.09.2013
21:15
Sport.pl ma nową gwiazdę – to Paweł Wilkowicz z „Rzeczpospolitej”!
REKLAMA

Ta wiadomość zostanie publicznie ogłoszona jutro. Paweł Wilkowicz, który dotychczas był zastępcą szefa działu sportowego "Rzeczpospolitej" oraz współpracownikiem i komentatorem TVP, został nową "twarzą" serwisu sport.pl należącego do Agory zastępując niejako Michała Pola. Oficjalnie zacznie pracę 1 października.

REKLAMA

To ciekawy ruch z kilku względów. Po pierwsze Wilkowicz ma dość podobną pozycję medialną do Pola sprzed… kilku miesięcy. Równie często występuje w Telewizji Polskiej, gdzie jest częstym komentatorem wydarzeń sportowych, głównie piłki nożnej oraz sportów zimowych, tj. biegi oraz skoki narciarskie (mówi się, że to dziennikarz najbliżej największej aktualnie polskiej gwiazdy sportów zimowych - Justyny Kowalczyk). Przy okazji to dziennikarz dobrze radzący sobie w nowych mediach. Szczególnie aktywny jest, podobnie jak Michał Pol, na Twitterze, gdzie aktualnie obserwuje go ponad 9,2 tys. osób.

Mówi się także, że ze względu na zamiłowanie do biegania, Wilkowicz będzie wręcz lepiej pasował do redakcji Sport.pl niż Pol, który nie biegał. Sportowe ramię Gazeta.pl rozwija akcję "Polska biega" oraz prowadzi szereg akcji rekreacyjnych.

To kolejne wzmocnienie Sport.pl po tym, jak w ostatnich dniach pojawili się w formie współpracowników znani z Twittera i blogów komentatorzy i analitycy sportowi: Michał Okoński (@michalokonski) oraz Michał Zachodny (@polishscout).

REKLAMA

Przejście Wilkowicza do Sport.pl to kolejny etap wielkich zmian w mediach sportowych w Polsce, które gremialnie przenoszą się do Sieci. Spider's Web przygotował niedawno raport na ten temat. Do przeczytania tutaj.

* zdjęcie: Twitter

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA