REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Nowy Kindle Paperwhite po cichu wszedł do oferty Amazonu

Wczoraj wieczorem, bez żadnej zapowiedzi, na stronach Amazonu pojawił się nowy Kindle Paperwhite. Kilka godzin później został on oficjalnie potwierdzony. Wysyłki mają ruszyć już 30 września.

04.09.2013
10:37
Kindle Paperwhite
REKLAMA

Nowy Kindle Paperwhite z całą pewnością nie jest rewolucją. To niewielka ewolucja, która sprawia, że świetny sprzęt staje się niemalże idealny. Przede wszystkim nowy czytnik został wyposażony w procesor, który ma być o 25% bardziej wydajny od swojego poprzednika. Dzięki temu książki mają się ładować jeszcze szybciej. Ja nie narzekam już na szybkość Kindle 4 Classic, ale fajnie, że Amazon cały czas chce się poprawiać.

REKLAMA
kindle-paperwhite1

Oczywiście odświeżenia doczekał się także ekran o przekątnej 6 cali (212 ppi). Amerykańska firma zapewnia, że nie tylko ma wyższy kontrast, dzięki czemu czcionka jest bardziej wyraźna, ale także oferuje nową wersję podświetlenia oraz nową powłokę dotykową, lepiej reagującą na polecenia. We wnętrzu odświeżonego Kindle’a umieszczono także nową baterię, która teraz ma wytrzymywać nawet do 8 tygodni bez konieczności ładowania (z wyłączonym Wi-Fi).

Oprócz wszystkich nowości sprzętowych mamy też kilka nowości w oprogramowaniu. Największą zmianą jest system Goodreads. To po prostu zaawansowany mechanizm sugerowania kolejnych książek na podstawie tych, które już przeczytaliśmy. Mechanizm, który wcześniej istniał jako dzieło zewnętrznej firmy został kupiony przez Amazon  i uchodzi za jeden z najlepszych na rynku. Ciekawe czy będzie dostępny także w Polsce?

kindle-paperwhite2

Amazon pomyślał również o najmłodszych czytelnikach. Specjalnie dla dzieci powstał tryb Kindle FreeTime. Dzięki niemu można utworzyć dziecku specjalny profil na czytniku i dać dostęp tylko do określonych książek. Co więcej, za przeczytanie konkretnych tytułów najmłodsi mogą być nagradzani specjalnymi odznakami. W ten sposób rodzice mogą śledzić ich postępy.

W nowym Kindle’u nie brakuje także wszystkich tych funkcji, które mają poprzednie wersje czytnika. Jest oczywiście słownik czy też możliwość wyszukiwania konkretnych haseł w Wikipedii.

REKLAMA
kindle-paperwhite

Jaka jest cena nowych czytników Amazon Kindle Paperwhite? Model z Wi-Fi i reklamami kosztuje 119 dolarów. Za wersję bez reklam zapłacimy 139 dolarów. Najdroższe są modele z dodatkowym modułem 3G. Ich ceny to odpowiednio 189 dolarów za wersję z reklamami i 209 dolarów za egzemplarz bez reklam. Wysyłki mają się rozpocząć 30 września.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA