REKLAMA

Zobacz niesamowity timelapse pokazujący efekty rośnięcia, dorastania i starzenia się

Poniżej możesz obejrzeć jeden z najbardziej niezwykłych timelapsów, jakie widziałem. Pokazuje on płynnie efekt starzenia się. Zaczyna się na kilkuletniej dziewczynce, a kończy na podstarzałej babci.

12.09.2013 10.46
Zobacz niesamowity timelapse pokazujący efekty rośnięcia, dorastania i starzenia się
REKLAMA

Usiądź wygodnie i obejrzyj cały film, bez przewijania. Zmiany na twarzy są niezauważalne, ale kiedy po obejrzeniu porównasz pierwszy i ostatni kadr, będziesz w szoku.

REKLAMA

Film nosi tytuł „Danielle”, a jego autorem jest Anthony Cerniello. Jak udało mu się dokonać tak niezwykłego montażu?

Anthony pojawił się na zjeździe rodzinnym swojej przyjaciółki, Danielle. Wykonał tam serię portretów wszystkich członków jej rodziny. Portrety były wykonane w identycznych, starannie przygotowanych warunkach. Zdjęcia powstały przy użyciu średnioformatowego aparatu Hasselblad. Autor następnie zeskanował je przy użyciu skanera bębnowego, po czym zaczął mozolny proces obróbki.

Autor filmu wybrał portrety osób, które miały najbardziej podobną strukturę budowy twarzy. Następnie, wraz z pomocą zaprzyjaźnionych grafików, stworzył serię portretów, które były wypadkową między poszczególnymi fotografiami. Po kilku drobnych sztuczkach powstał niesamowity, jedyny w swoim rodzaju timelapse.

REKLAMA

Praca nad timelapsem być może była trochę „oszukana”, ale był to celowy zabieg. Zwróćcie uwagę na takie szczegóły, jak niezmienna fryzura postaci, czy np. płynne mrugnięcia okiem. Wykonanie takiego timelapsu z prawdziwych, nieedytowanych fotografii byłoby niemożliwe.

Wynik końcowy jest zupełnie niesamowity i trochę dziwny. To świetnie, że techniki cyfrowe pozwalają na tego typu efekty.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA