REKLAMA

Nie kupuj tych urządzeń od Apple

Jedną z najmniej przyjemnych rzeczy, przy zakupie nowego sprzętu, jest chwila, gdy dowiadujemy się, że nasze urządzenie jest już przestarzałe. Tydzień temu kupiliśmy sprzęt, a do oferty właśnie został wprowadzony nowszy model, w dodatku nasze urządzenie zostało przecenione. W przypadku urządzeń Apple, można to dość łatwo przewidzieć. Radzimy więc jakich urządzeń nie kupować.

12.09.2013 17.46
Nie kupuj tych urządzeń od Apple
REKLAMA

Zacznijmy od tych, które można kupić. Z pewnością jest teraz najlepszy moment na kupowanie iPhone’ów jeśli chodzi o najnowsze modele z oficjalnej dystrybucji. Co prawda, w Polsce jeszcze nie ma cen iPhone 5c oraz iPhone 5s ale w ciągu kilu tygodni urządzenia te zadebiutują na rynku. To może być też dobry moment do zakupu iPhone 5. Na internetowych aukcjach wierni fani będą chcieli się go pozbyć, aby zakupić nową zabawkę. Także powinniśmy być świadkami wysypu aukcji z iPhone 4 oraz iPhone 3GS. Ten ostatni model można kupić za bardzo rozsądne pieniądze, nawet w wersji odświeżonej. Pamiętajcie jednak, że nie dostanie on najnowszego systemu iOS 7. Jeśli jednak nie jesteście zbyt wymagający, a zawsze chcieliście mieć iPhone’a, to to urządzenie będzie jak znalazł i to poniżej 600 złotych.

REKLAMA
iPhone 5C-4

Ze spokojem można kupić też wszystkie iPody. W tym roku nie doczekają się one aktualizacji. Dodano jedynie nowy wariant kolorystyczny dla iPoda Touch, iPoda nano oraz iPoda Shuffle. Innym urządzeniem, które można już kupować jest Macbook Air. Najcieńsze laptopy w ofercie Apple’a zostały zaktualizowane w czerwcu m.in. o procesory Intel Haswell. To naprawdę wydajne maszyny, w minimalistycznych opakowaniach. Ponad 12 godzin pracy na wersji 13-calowej mówi samo za siebie. Teraz jest najwyższy moment na ich kupno. Im bliżej przyszłego roku, tym bliżej do kolejnej aktualizacji. Nie sądzę jednak byśmy byli jej świadkami wcześniej niż w czerwcu 2014.

MacBook Air, 11, mid-2013, 9

Nie kupuj iPada

To pewne, tablety od Apple dostaną w najbliższym czasie aktualizację. Istnieje też duże prawdopodobieństwo, że obecne modele pozostaną w ofercie i będą w niższej cenie. Jeśli więc zastanawiasz się nad kupnem iPada mini lub iPada 4-tej generacji, poczekaj jeszcze miesiąc, może dwa. Do końca listopada Apple powinien wydać nowsze wersje. Według plotek iPad mini ma otrzymać wyświetlacz Retina oraz mocniejszy procesor, natomiast duży iPad zyska cieńszą ramkę i być może czytnik linii papilarnych. Jeśli potrzebujesz iPada już dziś może lepiej rozejrzeć się po aukcjach internetowych? Tam znajdziemy nowe lub używane urządzenia w przystępniejszych cenach. Ból z powodu wprowadzenia nowości będzie więc mniejszy.

Apple Store, San Francisco._13

Macbooki Pro, komputery iMac, Mac Mini oraz Mac Pro

Tych komputerów również dziś nie warto kupować. Zapłacimy jak za nowe modele, tymczasem Macbook Pro oraz iMac mają już prawie rok. Nowy Mac Pro jeszcze nie został wydany, a stary model bazuje na bardzo leciwych podzespołach. Wraz z premierą iPadów doczekamy się premier kolejnych wersji laptopów Apple. To, co zobaczymy, to z pewnością procesory Intel Haswell, może być też więcej ekranów Retina, więcej RAM-u, lepsza bateria i parę innych udogodnień. Nie zapłacimy wtedy też zapewne za aktualizację do nowego systemu OS X 10.9. Jeśli MacBook Air, to dla Ciebie za mało, a chcesz kupić sprzęt Apple poczekaj jeszcze parę tygodni.

MacBook Pro

Apple TV

To urządzenie dla tych, którzy zakup sprzętu Apple mają za sobą. Niewielki set-top-box w USA bez podatków kosztuje zaledwie 99 dolarów, a w Polsce zapłacimy za niego 479 złotych. Urządzenie ostatni raz było aktualizowane wraz z premierą iPada 3. generacji w marcu 2012. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze informacje o rychłej aktualizacji. Istnieje spora szansa, że kolejna wersja zyska atrakcyjne funkcje. Obecną wersję kupmy więc tylko wtedy, gdy wiemy że korzystać będziemy z niej jedynie do przesyłania obrazu i dźwięku z naszych urządzeń przy użyciu AirPlay. Jeśli liczymy na więcej multimedialnych rozwiązań, to warto poczekać do kolejnej konferencji Apple.

apple tv
REKLAMA

Przewidywalny, nieprzewidywalny Apple

Premiery sprzętu Apple są dość przewidywalne, większość urządzeń żyje rok od swojej premiery. W przypadku starszych urządzeń jak iPody, czy dodatków takich jak Apple TV, AirPort, Time Capsule ten czas jest odpowiednio dłuższy. W ostatnich latach jedyną niespodzianką była szybka aktualizacja iPada 3 na iPada 4. Najczęściej jednak kupując sprzęt Apple mamy pewność do kiedy będzie on najlepszym urządzeniem w ofercie producenta, w danej kategorii. Nie musimy martwić się, że urządzenie za kwartał otrzyma udoskonalenie i nasz sprzęt nie dość, że będzie gorszy, to jeszcze straci na wartości. To także sprawia, że sami możemy dość racjonalnie zaplanować zakup.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA