REKLAMA

iOS 7 na iPadzie 2? Zadziwiająco dobrze...

W komentarzach pod moją recenzją iOS 7 na iPhonie 5 miała miejsce spora dyskusja na temat tego, jak najnowsza wersja mobilnego systemu operacyjnego Apple'a działać będzie na bardzo leciwym dziś iPadzie 2. Niektórzy z Was roztaczali straszne wizje nienadającego się do użytku tabletu po aktualizacji, co… zmusiło mnie do zastanowienia się, czy aby iPada 2 do iOS 7 aktualizować. Blogerska ciekawość jednak zwyciężyła. Zainstalowałem iOS 7 na tablecie i… nie żałuję.

19.09.2013 12.05
iOS 7 na iPadzie 2? Zadziwiająco dobrze…
REKLAMA

iPad 2 jest najstarszym tabletem, na którym można zainstalować najnowszą wersję iOS, więc obawy odnośnie do jego wydajności nie są bezpodstawne. Przy okazji warto pamiętać o tym, że iOS 7 w wersji na drugą inkarnację tabletu Apple'a jest bardzo okrojony.

REKLAMA
iOS7, iPad 2, potret
iOS7 na iPadzie 2, ikona

W moim domu iPad 2 wiele przeszedł. Kilka razy spadał na ziemię z wysokości ok metra, liczbę rys na ekranie już trudno zliczyć i na dodatek wszystkie cztery rogi mają pamiątki po upadkach. Mimo to wciąż trzyma się dzielnie i sprawia radość. Traktujemy go głównie jako przenośną konsolę do gier, choć także jako urządzenie do szybkiego przejrzenia Sieci czy też poczytania czegoś niezobowiązującego. Miałem więc świadomość, że ewentualny dyskomfort spowodowany wadliwym działaniem iPada 2 po aktualizacji do iOS 7 i niezadowolenie pozostałych domowników będę musiał przyjmować na klatę.

Bez obaw jednak

Po aktualizacji iPad 2 działa poprawnie. Nie zauważyłem żadnych dodatkowych spowolnień czy czkawek w działaniu. Trzeba oczywiście pamiętać, że to technologicznie dziś stary sprzęt, który sam w sobie działa znacznie wolniej niż topowe tablety dzisiaj dostępne na rynku, ale nie zauważyłem, aby iOS7 powodował, by działał gorzej niż wcześniej.

iOS7, iPad 2, ustawienia
iOS7, iPad 2, pulpit

Animacje działają całkiem sprawnie, podobnie zresztą jak multitasking, w którym naprawdę spora liczba aplikacji potrafi aktualizować stan działania w tle. Oczywiście w przypadku wybrania powiedzmy piątej ostatniej, wybieranej aplikacji musimy nieco poczekać na załadowanie się treści, ale podobnie było w przypadku iOS 6.

iOS7, iPad 2, multitasking pion
iOS7, iPad 2, multitasking poziom

Bez spowolnienia działają także gesty szybkiego dojścia do ekranu początkowego, czy też wyboru i przełączania się pomiędzy programami.

Dużo frajdy przynoszą nowości, szczególnie w warstwie kolorystyki i wyglądu ikon aplikacji, które tutaj, na leciwym iPadzie, wyglądają wręcz uroczo. Nowości typu wysuwany panel szybkiego dostępu do podstawowych elementów ustawień, nowy panel powiadomień czy szybkie przeszukiwanie zawartości tabletu działają bez zarzutu i są całkiem przydatne.

iOS7, iPad 2, szukaj
iOS7, iPad 2, powiadomienia
iOS7, iPad 2, szybkie ustawienia

Nie zauważyłem przy okazji znacznego pogorszenia pracy urządzenia na baterii, co niestety jest udziałem mojego iPhone'a 5. iPad 2 wydaje się pracować w normalnym trybie pozwalając na 9 - 10 godzin ciągłego użycia, a przy przeciętnie intensywnym użytkowaniu na jednym ładowaniu powinien wytrzymać do kilku dni.

iOS7, iPad 2, Safari
REKLAMA

Polecam

Spokojnie mogę więc wszystkim posiadaczom iPada 2 polecić aktualizację systemu do najnowszej wersji iOS. Nic złego Waszym leciwym tabletom się nie stanie. Wręcz przeciwnie - nowy wygląd interfejsu użytkownika tchnie w niego całkiem nowe kolorowe życie.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA