REKLAMA

W NetherRealm odkryli, że nie każdy korzysta z iOS – rewelacyjne Injustice wyląduje na Androidzie

Jedna z najlepszych bijatyk, jakie ostatnimi czasy ukazały się na rynku gier, w końcu trafi na mobilne sprzęty z systemem operacyjnym od Google. Injustice Gods Among Us zbliża się wielkimi krokami i naprawdę warto zainteresować się tym tytułem.

03.09.2013 11.08
W NetherRealm odkryli, że nie każdy korzysta z iOS – rewelacyjne Injustice wyląduje na Androidzie
REKLAMA

Bijatyka? Na smartfonie? To przecież szaleństwo – tak może skomentować tę wiadomość spora część z Czytelników Spider’sWeb i będziecie mieli w tym wiele racji. Z tego powodu przenośne Injustice nie jest typową konwersją ze stacjonarnych konsol, ale edycją gry stworzoną specjalnie z myślą o dotykowych ekranach. Znacznie bardziej ułomną, nie będącą typowym przedstawicielem tego gatunku, lecz przy tym niesamowicie grywalną. Gods Among Us jest jedną z najlepszych, o ile nie najlepszą mobilną bijatyką wydaną w ostatnim czasie.

REKLAMA

Dzieło NetherRealm, producentów stojących za kapitalnym Mortal Kombat z 2011 roku, to hybryda bijatyki, gry karcianej oraz typowej kopii Infinity Blade, w której gracz reaguje na obserwowane wydarzenia. Produkcji już teraz dostępnej na sprzęty Apple towarzyszy prześliczna wręcz grafika oraz ogromne pokłady grywalności.

Przenośne Injustice to kompromis między klasyczną bijatyką, a prostą, mobilną produkcją. Z automatycznym sterowaniem, wachlarz możliwości gracza ogranicza się do blokowania oraz zadawania ciosów. Brzmi nieciekawie? Nic z tych rzeczy. Przenośne Injustice daje wiele frajdy, natomiast przyjęty przez twórców system sprawdza się doskonale, oferując posiadaczowi smartfona znacznie więcej niż chociażby mobilny Pacific Rim.

Poza monotonnymi czynnościami polegającymi na przyciskaniu oraz przesuwaniu palcem po ekranie, gracz dostaje do dyspozycji również bardzo ciekawy system kart, stanowiących bonusy dla prowadzonej przez siebie postaci, zapewniając jej dodatkowe umiejętności oraz wzmacniacze.

Niestety, największą słabością Injustice Gods Among Us jest jej darmowy charakter, przynajmniej w wersji na iOS. O Ile większość z komiksowych postaci ze stajni DC jest śmiesznie tania, tak sama śmietanka wirtualnych bohaterów, z Jokerem i Batmanem, to niezrozumiały wydatek sięgający nawet dwudziestu (?!) dolarów. Niestety, ale system mikro-płatności najzwyczajniej w świecie nie zdaje egzaminu. Gracz wcześniej czy później dojdzie do ściany – przeciwnicy będą zbyt potężni, aby pokonać ich sprawdzonymi metodami, wymuszając na nim sięgnięcie po prawdziwą walutę. Pomimo tego, w początkowej fazie rozgrywki Injustice jest niesamowicie dobrym tytułem, na który zdecydowanie powinniście zwrócić uwagę.

REKLAMA

Za pomocą oficjalnego konta na Twitterze, twórcy gry potwierdzili wydanie tytułu w wersji na sprzęty z Androidem na pokładzie. Premiera planowana jest na jesień tego roku, dokładniejszej daty wciąż brak. Stawiam, że tytuł będzie darmowy, podobnie jak edycja na sprzęty Apple. Do pełni szczęścia brakuje mi jedynie wersji gry na komputery stacjonarne. Twórcy z NetherRealm po dwóch latach zdecydowali się na wydanie konwersji Mortal Kombat na PC, która bardzo pozytywnie zaskoczyła ich kieszenie, biorąc pod uwagę ilość sprzedanych kopii. Z tego punktu widzenia komputerowe starcia bohaterów DC wydają się być jedynie kwestią czasu. Wtedy z kolei chyba już wszyscy będą zadowoleni.

Injustice: Gods Among Us w App Store

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA