REKLAMA

Infinity Tower to szklana wieża, która może stać się niewidzialna

W Seulu niebawem stanie 450-metrowy budynek, który będzie wyjątkowy na skalę światową. Tower Infinity - bo taka ma być jego nazwa - to niemal największa na świecie platforma widokowa, która będzie się mieścić na wysokości 392 metrów.  Oprócz tego będzie to najwyższy budynek w Seulu. Najciekawsze jednak jest to, że będzie on mógł pełnić rolę wyświetlacza lub… stać się zupełnie niewidzialny.

18.09.2013 07.48
Infinity Tower to szklana wieża, która może stać się niewidzialna
REKLAMA

Jak to będzie możliwe? Otóż Tower Infinity będzie zbudowany przede wszystkim ze stali i szkła, jednak dzięki pomysłowości architektów z biura GDS Architect będzie on potrafił oszukać ludzkie oko i sprawić, że stanie się niemal niewidoczny. Oczywiście jak zwykle okazało się, że najciekawsze rozwiązania są po prostu najprostsze.

REKLAMA
Infinity Tower

Otóż z sześciu stron budynku będą znajdować się kamery, które będą rejestrować obraz znajdujący się za budynkiem i wyświetlać go w czasie rzeczywistym po przeciwnej stronie, na 500 rzędach ekranów. Nie oznacza to, że budynek zniknie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Będziemy musieli znaleźć się w odpowiedniej odległości i pod odpowiednim kątem od budynku, by zaobserwować ciekawe zjawisko.

Infinity Tower 2

O wiele ciekawszym zastosowaniem tego budynku jest wykorzystanie go jako część choreografii koncertowej. Sądzę, że niebawem może okazać się, iż to właśnie w Seulu będą chciały grać największe gwiazdy estrady, właśnie ze względu na ten budynek. Nie wiem jaki jest inny cel budowania takich konstrukcji. Mi takie budynki kojarzą się tylko z jednym – brakiem oszczędności energii. W czasach, gdy mówi się mnóstwo na temat ekologii, stawianie budynku pokrytego samymi ekranami jest tragicznym pomysłem. Teoretycznie usprawiedliwiać to może tylko to, że konstrukcja bardzo psułaby panoramę miasta. Ale czy ktoś zaakceptowałby wtedy projekt i plan zagospodarowania terenu? Wątpię.

Infinity Tower 3
REKLAMA

Projekt takiego budynku spodobałby mi się tylko pod warunkiem, że sam tworzyłby on tyle energii, żeby zasilić wszystkie ekrany. To jednak jest raczej niemożliwe, więc jego budowę traktuję tylko jako ciekawostkę. Zwłaszcza, że nie wiadomo, kiedy Infinity Tower zostanie postawione. Firma go tworząca dopiero otrzymała pozwolenie na budowę, więc na niewidzialny wieżowiec poczekamy co najmniej kilka lat.

Źródło: Archinect

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA