REKLAMA

Ile samochodów Tesla Model S kupiono w Polsce? Odpowiedź brzmi… jeden!

W czerwcu do Polski po raz pierwszy zawitał słynny samochód elektryczny Tesla w wersji Model S. Przetestowała go krótko ekipa TiVi.pl, która pełnoprawne testy przeprowadzi we wrześniu. Trudno powiedzieć, czy to na podstawie tego optymistycznego testu ktoś z Polski, konkretnie z Poznania, zamówił samochód, ale jedno jest pewne - to jedyne polskie zamówienie Tesli Model S.

02.09.2013 11.29
tesla model s
REKLAMA
REKLAMA

Tesla to aktualnie jedna z najgłośniejszych firm technologicznych na świecie. Technologicznych, a nie tylko motoryzacyjnych, bo technologia elektrycznych samochodów znajduje się znacznie bliżej technologii komputerowych, aniżeli silników spalinowych. Poza tym szef firmy - ekscentryczny miliarder Elon Musk to postać kojarzona głównie ze światem technologicznym.

Tesla Model S to z kolei pierwszy masowo produkowany pojazd elektryczny na świecie. Jego prototyp pokazano w 2009 r., a na rynek trafił po targach Geneva Motor Show 2012. Jest to też pierwszy realny hit sprzedażowy Tesli, dzięki któremu firma świetnie prosperuje na giełdzie, a Musk dodaje kolejne punkty do swojej wspaniałości.

O Tesli Model S na łamach Spider's Web Przemek Gershmann pisał niedawno tak:

Tesla sprzedaje się oczywiście przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych, gdzie sieć stacji, na których można ładować samochody elektryczne jest całkiem dobrze rozwinięta. To jednak nie oznacza, że samochodów Tesla nie ma w Europie. Członek klubu Tesla Motors Robert Boston stworzył interaktywną mapę, na której zaznacza wszystkie zamówienia samochodów Telsa S oraz Tesla X na świecie. Bardzo ciekawie wygląda mapa Europy z tymi zamówieniami.

Największym zainteresowaniem Tesla cieszy się w krajach Beneluksu oraz... Norwegii. Sporo zamówień spłynęło również ze Szwajcarii. Co jednak najciekawsze to to, że ktoś z Poznania zamówił Teslę Motel S. Jest to jedyne polskie zamówienie tego samochodu. Dodajmy tylko, że samochód kosztuje w wersji podstawowej 63 tys. dol. Najdroższa jego wersja to koszt ponad 100 tys. dol.

Tesla_Model_S___X_Reservations_and_Deliveries
Tesla_Model_S___X_Reservations_and_Deliveries 2

Nie wiemy kto zamówił Teslę z Polski, ale jeśli ta osoba to czyta, to… proszę zgłoś się do nas, z wielką chęcią z Tobą porozmawiamy :)

REKLAMA

Na koniec. Tak wygląda Tesla Model S. Piękna bestia.

Model_S_Design_Studio___Tesla_Motors
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA