REKLAMA

Wszystko wskazuje na to, że Google pokazało nam wczoraj nowego Nexusa

Wczorajsza zapowiedź nowego Androida 4.4 KitKat była niemałym zaskoczeniem i powodem do śmiechu. Jednak przyniosła jedną, dość ważną rzecz – Google najprawdopodobniej niechcący po raz pierwszy pokazało nowego Nexusa 5.

04.09.2013 06.59
Wszystko wskazuje na to, że Google pokazało nam wczoraj nowego Nexusa
REKLAMA

Zapowiedź Androida 4.4 KitKat była połączona z nagranym na te okazję filmem. Widać na nim, jak przed siedzibą firmy staje nowy znaczek Androida, zrobionego z czekoladowych batonów. Dookoła oczywiście kręci się pełno pracowników, wszyscy się uśmiechają i robią zdjęcia nowego „brązowego robota”. Jednak szczególną uwagę przykuwa mężczyzna, który pojawia się mniej więcej w 39 sekundzie.

REKLAMA

Wyraźnie widać, że robi on zdjęcie jakimś nieznanym telefonem z logo Nexusa. Obok niego stoi kobieta z Nexusem 4, więc łatwo zauważyć różnice. Po pierwsze, tajemniczy telefon wydaje się odrobinę większy, chociaż to akurat może być wina perspektywy. Po drugie, logo Nexus nie jest poziome, a pionowe. Po trzecie, oczko aparatu jest zdecydowanie większe. Co najciekawsze, na urządzeniu widać także logo LG, co potwierdzałoby wiele plotek na temat tego, że to właśnie Koreańczycy po raz kolejny wezmą się za produkcję smartfona sygnowanego przez Google.

Nexus-5

LG jak na razie odmawia komentarza w tej sprawie, mówiąc „w tym momencie nie mamy nic oficjalnego do zaprezentowania”. Z kolei Google chyba zdało sobie sprawę ze swojego błędu (oj żal mi tego pracownika) i film, który był obecny na oficjalnym koncie internetowego giganta, nagle stał się prywatny i już nie możemy go obejrzeć. Na szczęście redaktorzy The Verge szybko skopiowali wideo i umieścili na swoich serwerach. Jest jeszcze taka ewentualność, że mamy do czynienia z tak zwanym kontrolowanym przeciekiem i Google stara się zrobić wszystko, abyśmy zapomnieli o Nokii i zbliżającej się prezentacji iPhone'ów. Google ty trollu!

REKLAMA

Od premiery Nexusa 4 minął już prawie rok. Telefon zadebiutował w październiku 2012 roku. Już czas, żeby zaprezentować jego następcę. Przecież dosłownie kilka dni temu zostały obniżone ceny Nexusów 4, co także wskazywałoby na rychłą premierę nowego modelu. Na razie pozostaje nam jednak cierpliwie czekać. Może uda nam się coś dowiedzieć na targach IFA, gdzie jedzie nasza bardzo mocna delegacja.

Zdjęcie "Monday" pochodzi z serwisu Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA