REKLAMA

DxO FilmPack 3 z darmową licencją. Wystarczy zarejestrować się do 31 października

DxO FilmPack 3 to prosty program do edycji zdjęć, który pozwala symulować różne, analogowe filmy. „Prosty” w tym przypadku nie oznacza „słaby” – program jest dziełem firmy DxO Labs, która w branży foto jest bardzo szanowaną instytucją. DxO przygotowało miłą niespodziankę – każdy zainteresowany otrzyma darmową licencję na program, jeżeli zarejestruje się na specjalnej stronie do 31 października.

30.09.2013 10.16
DxO FilmPack 3 z darmową licencją. Wystarczy zarejestrować się do 31 października
REKLAMA

DxO FilmPack 3 pozwala imitować najpopularniejsze analogowe klisze, w tym zarówno pozytywowe, jak i negatywowe. Do dyspozycji mamy m.in. Astię, Provię, Ektachrome, Portrę, czy Deltę. Krótko mówiąc, jest w czym wybierać.

REKLAMA
dxo-film-pack-3

DxO FilmPack 3 jest banalnie prosty w obsłudze – wystarczy przeciągnąć zdjęcie do okienka programu i wybrać interesujący nas analogowy film. Efekty można także edytować, ustawiając ich intensywność, kontrast, nasycenie i ekspozycję. Program imituje zarówno ziarno, jak i charakterystykę kolorów danego filmu. Podczas edycji możemy te parametry dowolnie mieszać – można wybrać np. kolory filmu Kodak Portra 160VC, a ziarno T-Maxa 400.

Efekty jakie daje FilmPack 3 są świetne. Naukowcy z DxO Labs stworzyli matematyczny model charakterystyki klisz, bazując na setkach zdjęć wykonanych na danym filmie. Zdjęcia były szczegółowo analizowane w warunkach laboratoryjnych, dzięki czemu udało się stworzyć precyzyjną, cyfrową symulację każdego z filmów. Sam miałem okazję fotografować na niewielkim procencie filmów zawartych w programie, ale mogę stwierdzić, że FilmPack 3 dobrze oddaje ich niuanse.

dxo-filmpack-3

Trzecia odsłona DxO FilmPack nie jest najnowszą wersją tego oprogramowania. Dostępna jest już wersja oznaczona cyfrą 4, która pozwala postarzać zdjęcia poprzez nakładanie tekstur imitujących zagniecenia i plamy. Ponadto umożliwia symulowanie częściowego prześwietlenia filmu, czyli tzw. przecieków światła do komory z filmem. DxO Film Pack 4 dostępny jest w wersji Expert Edition za 129 dolarów, zaś uboższa wersja Essential kosztuje 79 dolarów. Programy można pobrać ze strony producenta w wersji trial. DxO przygotowało jednak kolejną niespodziankę – po podaniu kodu SONY092013 programy będzie można kupić za odpowiednio 99 i 49 dolarów.

dxo_filmpack_323-520×303
REKLAMA

A jak zdobyć darmową licencję na DxO FilmPack 3 w wersji Essential? Do 31 października wystarczy podać swojego maila na specjalnie przygotowanej stronie promocyjnej, dostępnej pod tym linkiem. Na maila dostaniemy swój kod aktywacyjny oraz link do ściągnięcia programu. I tyle – od tej pory możemy korzystać za darmo z podstawowej wersji programu. Mała uwaga do osób korzystających z Gmaila – sprawdźcie folder „spam”. W moim przypadku nadgorliwe filtry właśnie tam skierowały maila aktywującego program.

Za newsa dziękuję czytelnikowi Placek. Pozdrawiam. :)

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA