REKLAMA

Beta Battlefield 4 startuje jutro o 10:00. Oto wszystko, co musisz o niej wiedzieć

Choć premiera pełnej wersji Battlefield 4 odbędzie się 31 października tego roku, to zagrać w nią będzie można już od jutra.

30.09.2013 18.38
battlefield 4
REKLAMA
REKLAMA

Klienta gry można pobierać już teraz, jednak pierwsze mecze będzie można rozegrać we wtorek o godzinie 10 rano. Właśnie wtedy nowego Battlefielda będą mogli wypróbować posiadacze Battlefielda 3 Premium oraz Medal of Honor Warfighter w wydaniach specjalnych. Jednak także wszyscy pozostali będą mogli zagrać w ten tytuł, gdyż beta zostanie zupełnie otwarta już 4 października.

Testy będą trwać do 15 października i będą mogli wziąć w nich udział nie tylko posiadacze komputerów osobistych, ale również konsol Xbox 360 oraz Playstation 3. Wszystkim malkontentom, którzy chcą już teraz znaleźć kilka wad udostępnienia tak głośnego tytułu przed premierą, musimy powiedzieć, że w grze pojawią się przerwy techniczne, a sprezentowana graczom wersja gry nie będzie najnowszą, tą, którą szlifuje DICE.

W becie będzie dostępna tylko jedna mapa, czyli Oblężenie Szanghaju. W pełnej wersji gry znajdziemy jednak jeszcze dziewięć innych plansz, czyli Sztorm na Paracelach, Fabryka 311, Zapora na Mekongu, Strefa powodziowa, Wroga transmisja, Kurort Hajnan, O pierwszym brzasku, Operacja Blokada, Linia kolejowa Golmud. Kolejne mapy pojawią się w płatnych dodatkach DLC, które wejdą też w skład wydania Battlefied 4: Premium, tak samo jak w trzeciej części gry.

W grze pojawi się siedem trybów gry, z których dwa pojawią się w becie. Pierwszy z nich to Conquest, w którym wypróbujemy wszystkie rodzaje rozgrywki znane z serii Battlefield. W jednym meczu na konsolach obecnej generacji będzie mogło zagrać maksymalnie 24 graczy, zaś na komputerze i konsolach nowej generacji aż 64 graczy. Drugi tryb to „Domination”, czyli tryb Conquest, ale pozbawiony pojazdów.

Niezależnie od platformy sprzętowej będzie mogło w nim jednocześnie grać 20 osób. Pozostałe, niedostępne w becie, tryby to Obliteration (podkładanie bomb w obozie wroga, 24-32 graczy), Defuse (Wymiana ognia na krótkim dystansie z rundą kończącą się w chwili śmierci, 10 graczy), Deathmatch (20 graczy), Rush (unicestwienie/obrona stacji M-COM, 24-32 graczy). Zupełnie nowe tryby gry to Obliteration oraz Defuse, jednak nie zobaczymy ich w becie.

Wersja beta będzie działać tylko na 64-bitowych systemach operacyjnych Windows Vista, 7 i 8. Finalna odsłona gry będzie działać również na 32-bitowy oprogramowaniu.  Przypominamy, że minimalne wymagania nowego Battlefielda to procesor Intel Core 2 Duo 2,4 GHz lub AMD Athlon X2 2,8 GHz, 4 GB pamięci RAM, 30 GB wolnego miejsca na dysku, karta graficzna Nvidia GeForce 8800 GT lub AMD Radeon HD 3870 z 512 MB pamięci RAM i system operacyjny Windows Vista SP2. Rekomendowany sprzęt do grania w nowego Battlefielda to procesor czterordzeniowy (Intel) lub sześciordzeniowy (AMD), 8 GB pamięci RAM, 30 GB wolnego miejsca oraz karta graficzna Nvidia GeForce GTX 660 lub AMD Radeon HD 7870 z 3 GB dedykowanej pamięci.

REKLAMA

Zamierzacie grać w nowy tytuł? Ja już zacieram ręce i przygotowuję do gry swoją, zakurzoną już maszynę. Podejrzewam, że gra wyciśnie z niej ostatnie soki. Będziecie grać na komputerze, czy na konsoli? Jeśli na komputerze, radzę już ściągnąć z klienta Origin ważącego 6 GB klienta gry. W przeciwnym przypadku klienta pobierzecie z sieci Playstation Network lub Xbox Live.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA