REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Zobacz portrety dzieci jedzących cytrynę pierwszy raz w życiu

Odruch warunkowy. My, znając smak cytryny, reagujemy na nią wydzielaniem śliny. Niemowlak dopiero musi się tego nauczyć. Tę niewiedzę najmłodszych w bezlitosny sposób wykorzystuje para fotografów - April Maciborka i David Wile

17.08.2013
11:12
Zobacz portrety dzieci jedzących cytrynę pierwszy raz w życiu
REKLAMA

Para fotografów w swoim wspólnym projekcie postanowiła uwiecznić pierwszą reakcję dziecka na smak cytryny. W ten sposób powstał projekt „Pucker” (zmarszczka). Zdjęcia dzieci mówią same za siebie. Nawet autorzy projektu streszczają je w dwóch zdaniach:

REKLAMA

Cytryny mogą być świetnym źródłem rozrywki. Zwłaszcza, gdy dajesz dzieciom okazję spróbować ich po raz pierwszy!

Swoją drogą, fotografia dziecięca przeżywa obecnie potężny rozkwit. Jeśli ktoś szuka swojej niszy, pomysł fotografowania niemowląt jest na pewno trafiony. Wymaga ogromnej cierpliwości, ale efekty (a po czasie i zarobki) są świetne. Z doświadczenia wiem, że pary same zgłaszają się kilka lat po ślubie z zapytaniem o tego typu fotografię, co daje dobre pole do popisu fotografom okolicznościowym. Jeżeli współpraca z daną parą dobrze się układa, można uwieczniać kolejne etapy ich życia – od sesji narzeczeńskiej, poprzez weselną, ślubną i plenerową, aż do sesji z małym dzieckiem włącznie. A kto wie, może za kilka lat para postanowi także sfotografować swoje dziecko w starszym wieku?

A jak wyglądają tytułowe reakcje dzieci na cytrynę? Są szczere do bólu i przy tym po prostu komiczne. Mamy tu cały przekrój min i uczuć: od przerażenia, poprzez nieporozumienie, aż do uczucia bycia oszukanym. Ten projekt jest naprawdę bezlitosny. :)

pucker 1
pucker 2
pucker 3
pucker 4
pucker 5
REKLAMA
pucker 6
pucker 7
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA