1. Spider's Web
  2. Technologie

Niezbędnik dla Windows Phone: z Social App trafisz tylko na dobre programy i gry

Lokowanie produktu

Czasy, gdy Windows Phone raczkował, a sklep z aplikacjami świecił pustkami poszły w niepamięć. Teraz programów i gier jest sporo i coraz trudniej wyłapać w gąszczu dobrych tytułów te najlepsze. Na szczęście i na to jest aplikacja!

14.08.2013
12:32
Niezbędnik dla Windows Phone: z Social App trafisz tylko na dobre programy i gry

Program Social App pozwala nam na odszukanie naprawdę ciekawych i wartościowych aplikacji. Hasło “social” znalazło się w tytule nieprzypadkowo. Główną ideą tego programu jest odkrywanie ciekawych gier i aplikacji oraz dzielenie się nimi z innymi użytkownikami. Profile, które podsyłają ciekawe propozycje możemy dodawać do obserwowanych. Wtedy cała ich aktywność pojawi się na pierwszym ekranie Social App, czyli w Kanale aplikacji.

Z poziomu rekomendowanych aplikacji możemy szybko przejść do sklepu Windows Phone w celu zainstalowania danego tytułu. Szczególnie warto śledzić regionalne profile Nokii. Dzięki temu będziemy na bieżąco ze wszystkimi sprawdzonymi aplikacjami.

Drugi ekran prezentuje polecane programy oraz gry. Zostały one posegregowane według kategorii tematycznych. I tak znajdują się tu aplikacje społecznościowe, niezbędnik podróżnika, programy użytkowe jak również coś dla sportowców. Grup jest sporo, dzięki czemu łatwiej znajdziemy interesujące nas aplikacje.

Na kolejnym ekranie znajdują się najpopularniejsze aplikacje. Ciężko określić według jakiego algorytmu są one wybierane, czy chodzi o liczbę instalacji, czy np. liczbę dodań danego tytułu do listy użytkownika. Niemniej jednak znajdują się tu bardzo mocne propozycje, które można nazwać mianem “must have”, czyli niezbędnika.

Na tablicy zwycięzców umieszczono profile, które naprawdę warto obserwować. Są tam nie tylko konta prowadzone przez lokalne oddziały Nokii, ale również te tworzone przez zwykłych użytkowników, czyli społeczność. Niektórzy specjalizują się w grach, inni w programach użytkowych, a jeszcze inni wybierają z wszystkiego po trochu. Dlatego warto dokładnie przeglądnąć te profile i starannie wybrać konta, które chcemy obserwować. Dzięki temu Social App zaserwuje nam spersonalizowane propozycje aplikacji, które powinniśmy zainstalować i sprawdzić.

Na ostatnim ekranie widzimy nasz profil. Możemy go dostosować do naszych upodobań i spersonalizować poprzez zmianę grafiki tła oraz awatara. To własnie tak będą nas widzieć inni użytkownicy Social App.

Zachęcam Was do przeglądania zasobów programu Social App, gdyż oferuje on bogatą, ale też starannie wyselekcjonowaną porcję aplikacji oraz gier. Poza odkrywaniem ciekawych tytułów możecie również sami tworzyć własne listy wartościowych tytułów, którymi następnie podzielicie się ze znajomymi.

Wpis przygotowany we współpracy z firmą Nokia, partnerem Spider’s Web.

Zdjęcie Mobile applications and media technologies concept pochodzi z serwisu Shutterstock. 

Lokowanie produktu
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze