1. Spider's Web
  2. Technologie

Niezbędnik dla Windows Phone: TVN Meteo to coś więcej niż zwykła aplikacja pogodowa

Lato w pełni, ale pogoda nie zawsze nas rozpieszcza. Afrykańskie upały przeplatają się z burzami i ulewami. Aby nad tym zapanować konieczna jest dobra aplikacja pogodowa. I taka też właśnie wylądowała właśnie w Sklepie Windows Phone.

01.08.2013
16:56
Niezbędnik dla Windows Phone: TVN Meteo to coś więcej niż zwykła aplikacja pogodowa

System Windows Phone jest jeszcze stosunkowo młody. Mimo tego w sklepie z aplikacjami pojawia się wiele znanych tytułów, które swoją funkcjonalnością przerastają odpowiedniki znane z Androida czy iOS. Tak też jest właśnie w przypadku znanej aplikacji pogodowej TVN Meteo.

Program ten jest prawdziwym kombajnem, który nie tylko informuje nas o pogodzie, ale również umożliwia dostęp do zasobów serwisu internetowego TVN Meteo.

Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji jesteśmy proszeni o wybranie miasta lub miast, dla których chcemy śledzić informacje pogodowe. Po tym prostym etapie konfiguracji możemy przejść dalej.

Na pierwszym ekranie wyświetlane są wszystkie informacje, które dotyczą aktualnego dnia. Dane te nie tylko przedstawiają obecną pogodę, ale również dokładny czasu wschodu oraz zachodu słońca, maksymalne temparatur w ciągu dnia i nadchodzącej nocy. Nie zabrakło informacji o wilgotności, ciśnieniu, opadach oraz sile wiatru.

Poniżej znajduje się prognoza pogody na najbliższe 24 godziny. Dzięki tej tabeli nie tylko prześledzimy temperatury, ale również ilość opadów oraz sytuację jaka będzie panowała na niebie. Ikony słoneczka, chmur i deszczu są bardzo czytelne. Jedyne zastrzeżenie można mieć do tego, że aplikacja pokazuje w tym miejscu ikonę słońca nawet dla godzin nocnych. Trzeba to interpretować jako bezchmurne niebo.

Na drugim ekranie najdziemy prognozę na najbliższe 14 dni. W prostym kalendarzu możemy prześledzić temperatury w ciągu dnia i nocy oraz ilość opadów.

Kolejna karta to serwis z wiadomościami TVN Meteo. Możemy tutaj poczytać nie tylko o aktualnej sytuacji pogodowej, ale również o konsekwencjach płynących z tego co zgotowała nam otaczająca aura. Nie brakuje wiadomości o stopniach zagrożenia z powodu upałów, alertów przeciwpowodziowych czy przydatnych porad dla kierowców i turystów wybierających się w podróż.

W ostatniej karcie znajdziemy materiały wideo. Możemy je wyświetlić od najnowszych lub przeglądać tylko prognozy pogody. Oprócz filmów z przepowiedniami synoptyków znajdziemy tutaj wiele ciekawych i dobrze zrealizowanych materiałów prezentujących np. następstwa obfitych opadów i sposoby walki z żywiołami na całym świecie.

Aplikacja TVN Meteo dla Windows Phone jest znacznie bardziej rozbudowana niż jej odpowiedniki znane z Androida czy iOS, które ograniczają się tylko do wyświetlania aktualnej pogody oraz prognozy na najbliższe 24 godziny lub 14 dni. Windowsowa wersja programu posiada dodatkowo wbudowany serwis informacyjny i sporą ilość aktualizowanych materiałów filmowych.

tvn-meteo-dla-windows-phone-8

To jednak nie wszystko. TVN Meteo dla Windows Phone ma również funkcjonalny widżet. Ustawiając na pulpicie kafelek, będzie on działał nie tylko jako skrót do programu, ale wyświetli również informacje pogodowe.

Najmniejszy rozmiar kafelka wyświetli tylko temperaturę oraz ikonę odzwierciedlającą to co możemy zobaczyć za oknem, czyli słońce, zachmurzenie, deszcz, burzę itp. Kafelek średnich rozmiarów dodatkowo poinformuje nas o sile wiatru, dokładnej ilości opadów oraz maksymalnej temperaturze w dzień i w nocy. W największym kafelku niezabranie wszystkich powyższych danych oraz informacji z pogodą na trzy najbliższe dni.

Program TVN Meteo znajdziecie w Sklepie Windows Phone i pobierzecie bez żadnych opłat.

Wpis przygotowany we współpracy z firmą Nokia, partnerem Spider’s Web.

Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze