REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Timely to najpiękniejszy zegar dla Androida jaki widziałem. Wersję pro możesz dostać za darmo

Widziałem już wiele przeróżnych zegarków, budzików i stoperów na Androida. Wraz z odświeżeniem elementów tych w czystym Androidzie myślałem, że nie będę już korzystał z aplikacji trzecich. Myliłem się.

19.08.2013
19:31
Timely to najpiękniejszy zegar dla Androida jaki widziałem. Wersję pro możesz dostać za darmo
REKLAMA
REKLAMA

Timely jest moim odkryciem tzw. dnia dzisiejszego. Niby mamy poniedziałek. Niby pogoda nas rozpieszcza. To wszystko jest jednak nie ważne, gdyż trafiłem dzisiaj na genialną wręcz aplikację, z której będę korzystał przez długi, dłuuugi czas. Jestem tego pewny.

Jest piękny, it's beautiful

Program Timely jest budzikiem, zegarkiem, stoperem oraz timerem w jednym. Dodatkowo posiada minimalistyczny, prosty i czytelny widżet.

Sama aplikacja składa się z trzech ekranów. Na pierwszym mamy budziki, którymi możemy łatwo zarządzać i dostosować je do odpowiednich dni tygodnia. Oczywiście wybierzemy również melodię alarmu, spersonalizujemy tzw. drzemki i inne funkcje.

Na drugim ekranie jest klasyczny zegar. Jego wygląd możemy zmienić, tak jak i styl tła. Na ostatnim ekranie mamy dostęp do stopera oraz timera. Pomiędzy tymi funkcjami możemy łatwo przełączać się wykonując gest przesunięcia palcem w pionie.

Aplikacja Timely ma przepiękne animacje. Wspomniane przełączanie pomiędzy timerem a stoperem wygląda niesamowicie. Jakby tego było mało to każda zmiana cyfr na wyświetlaczu zegara wygląda obłędnie. Jeszcze nigdy aplikacja zegara nie przykuwała tak mojego spojrzenia. Może śmiesznie to zabrzmi, ale korzystanie z timera, jeszcze nigdy nie było tak przyjemne.

Darmowa wersja pro

Programik pobierzecie za darmo z Google Play. Jednak w tej wersji nie posiada wszystkich funkcji personalizacyjnych. Jeżeli będziecie chcieli odblokować większą liczbę motywów graficznych, dodatkowe dzwonki budzika lub wyłączyć reklamy MOŻECIE zapłacić.

Tak, możecie, ale nie musicie. Istnieje inny sposób odblokowania wersji pro. Wystarczy, że polecicie program dwudziestu innym osobom, a one zainstalują go korzystając z Waszego unikalnego linka polecającego. W ten sposób odblokujecie wszystkie funkcje pro, za które normalnie musielibyście zapłacić 9,99 zł.

Kwota ta nie jest wygórowana, ale doskonale wiemy, że nie takie aplikacje są piracone z Google Play. Twórcy Timely wychodzą z ciekawą inicjatywą. Udostępnią płatne funkcje swojego programu za darmo tym użytkownikom, którzy przyczynią się do jego popularyzowania.

To bardzo sprytny ruch. Osoby, które nie piracą oprogramowania, ale nie chcą wydawać dziesięciu złotych na zegarek w telefonie mogą napędzić dwudziestu nowych użytkowników, a w zamian dostana opcję pro.

Zastanawiam się czy taka forma promocji będzie skuteczna i odrobinę ukróci proceder piractwa. Czy Timely będzie mógł się za jakiś czas pochwalić znacznie mniejszym odsetkiem spiraconych wersji niż inne podobne aplikacje? Chciałbym móc w to uwierzyć.

Jedno jest jednak pewne. Dzięki możliwości polecania, Timely trafi szybko do szerszego grona użytkowników, co naturalnie przełoży się na większą ilość zakupionych wersji pro.

REKLAMA

Ja już się skusiłem.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA