REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Dobry pomysł Netii - możesz przetestować Netia Player w sieci zanim go kupisz

Często przed zakupem  gadżetów nie mamy okazji ich sprawdzić. Opieramy się więc na recenzjach i innych subiektywnych opiniach innych. Gdy z urządzeniem mamy mieć do czynienia codziennie, ważne by spełniało nasze wymagania. Netia postanowiła dać wszystkim możliwość przetestowania Netia Player. I to bez wychodzenia z domu.

06.08.2013
18:58
Dobry pomysł Netii – możesz przetestować Netia Player w sieci zanim go kupisz
REKLAMA

Netia Player to set-top-box umożliwiający dostęp do telewizyjnych pakietów Netii oraz innych elementów Telewizji Osobistych, takich jak serwisy VOD, dostęp do DVB-T, aplikacji informacyjnych i multimediów z pamięci przenośnej USB. Jest to jedno z ciekawszych rozwiązań oferowanych przez operatorów w naszym kraju.

REKLAMA
symulator Netia Player

Niestety przed decyzją o zakupie Telewizji Osobistej z Netia Playerem ciężko jest na własnej skórze przekonać się jak sprawuje się urządzenie, a przynajmniej jak się z niego korzysta. Netia raczej nie posiada dużych wysp w centrach handlowych jak inni operatorzy telewizyjni, a i u nich raczej ciężko jest zyskać możliwość chociażby krótkiego "przeklikania się" przez dekoder.

symulator Netia Player 3

Netia wychodzi naprzeciw oczekiwaniom potencjalnych klientów. Nie chodzi tu bynajmniej o dużą akcję promocyjną w marketach, czy tygodniowe testy w domu. Teraz każdy może wejść na stronę Netii i sprawdzić jak działa Netia Player w stworzonym symulatorze. Oczywiście treści tam są demonstracyjne, a taki wirtualny symulator nie oddaje rzeczywistej reakcji na pilota i prędkości działania urządzenia. Pozwala jednak zapoznać się z dostępnymi funkcjami i interfejsem. A to już wiele, ponieważ do tej pory Netia Playera kupowało się w ciemno, podobnie jak urządzenia innych operatorów. Teraz można sprawdzić czy rzeczywiście to co oferuje Netia nas interesuje.

symulator Netia Player 5
REKLAMA

Ciekawie rozwiązano kwestie sterowania symulatorem. Możemy kontrolować wirtualny Netia Player równie wirtualnym pilotem wyświetlanym na monitorze. Jednak możemy też skorzystać z strony na smartfony. W ten sposób sprawdzimy nie tylko jak działa sam Netia Player ale też czy kontrola nim za pomocą telefonu jest wygodna. Przy okazji warto zauwazyć, że Netia zmieniła pilota dodawanego do set-top-boxa.

Firma wpadła na dość niekonwencjonalny sposób prezentacji swojego sprzętu. Netia Player jest urządzeniem wartym poznania, choć interfejs i pilot pozostawiają jeszcze nieco do życzenia. Teraz można będzie się o tym przekonać samemu, korzystając z symulatora.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA